Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válogatós babáknak mit keverte...

Válogatós babáknak mit kevertek a cékla, cukkini, brokkoli, krumpli, sütőtök, tök mellé, hogy megegyék?

Figyelt kérdés
Főzővíz,anyatej nem jött be,Sinlac,párolt alma néha. Őszibarack a krumplival időnként. Csirkemellel most próbálkozunk,de azt is inkább a gyümölcsökkel szereti...
2011. jan. 14. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én a cékla mellé almát(nem párolva), még én is imádom úgy.de nekem babám mindent megeszik amit elérakok, így a többiben enm tudok segíteni :(
2011. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, offolok!

Jaj de jó, hogy kiírtad ezt a kérdést, ugyanez a bajom a lányommal, egyszerűen már fogalmam sincs hogy mit készítsek neki.

Én úgy tapasztaltam, hogy ha gyümölcsöt keverek hozzá, akkor jobban megeszi, de nem mindenhez illik a gyümölcs. Pl. a brokkolihoz nem adnék.

Én is kíváncsi vagyok, hogy milyen ötletek érkeznek.:)


(Amúgy én tettem fel az előbb a meggyszószos kérdést.)

2011. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lássuk csak:

Cékla-alma-krumpli-csirke

Cukkini-alma-krumpli-csirke

brokkoli-sütőtök-krumpli-csirke

sütőtök-krumpli-csirke

tök-krumpli-kapor-csirke

De ha nem jön be az alma, próbáld meg banánnal vagy őszibarackkal. Az én fiam is rengeteg étellel volt úgy, hogy csak gyümölccsel ette. Majd kinövik.

2011. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom se szereti a répát, sütőtököt, meg még egy két dolgot.

Ezért én gyümölcsöt keverek hozzá, hogy az erőteljesebb íz elnyomja a nemszeretem dolgok ízét. Pl őszibarack, üveges alma-málnával, vagy banánt villázok össze mellé.

De én pl a brokkoli mellé is odaadnám a gyümit. Nincs szerintem gond azzal, hogy zöldség mellé gyümit keverjünk.

A cukkini mellé almát barackot szoktam adni.

2011. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 14. 51-es vagyok megint.

Még valami eszembe jutott: tejberizspépekből van banános, gyümis ízesítés, az is segíthet.

Meg lehet zöldfűszereket is bele rakni (pl petrezselyem), már ha szereti.

2011. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Várnék még ötleteket!
2011. jan. 20. 13:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a brokkoli, spenót és zöldbab főzelékbe bele szoktam főzni fokhagymát (bele is turmixolom 7 hós kora óta), ami tökre feldobja, még nekem is ízlik...:) Ha belekerül a csirkemell a főzelékbe, akkor is mindent megeszik. Sütőtököt eleinte rengeteg almával kevertem össze, azután egyre kevesebbel.

A cékla+krumpli is totál ízetlen lett először, nem is kérte, azután amikor már szerette a sütőtököt azzal kevertem.

Mindent krumplival sűrítek, kevéssel, hogy ne nyomja el a finomabb ízeket.

Kár, hogy a répát nem szereti...

Próbálkozhatsz még néhány aromásabb zöldség hozzáfőzésével (pl. petrezselyem, zeller, kelbimbó), hátha azokat szeretni fogja, sosem lehet tudni, hogy mi lesz a gyengéje.:))

2011. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én minden főzelékéhez teszek egy fél almát, csak így eszi meg. Ettől nem lesz almaízű az étel, ugyanakkor kicsit édesebb lesz.

A krumplit csak sűrítésre használom, az arány a főzelékeknél zöldség-krumpli 2/3-1/3.

2011. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is válogatós volt az elején, zöldséget egyáltalán nem akart enni. Azt csináltam, hogy elkészítettem a főzeléket, (akármilyet) aztán lereszeltem egy almát egy külön tálba. A kiskanálra tettem főzeléket, és a kanál hegyét belenyomtam a reszelt almába. A szája elé tettem, érezte, hogy alma van rajta és nagyra nyitotta. Egy idő után csak minden második kanál főzeléket nyomtam az almába, most pedig már simán megeszik akármilyen főzeléket. A lényeg, hogy szokja meg az új ízt, mert a csecsemők egy-két ízt megszoknak, és mindig az kellene nekik. Így viszont ismerős lesz a zöldség, husi stb is és meg fogja enni magában is.
2011. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
krumpli v. sinlac
2011. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!