Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kengurut érdemes...

Milyen kengurut érdemes venni, ha fájós a hátam?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk chicco van, baromi jó, de elég drága. Azért vettem chicco-t, mert a kisfiam elég nagy baba volt és ebbe kényelmesen elfért. A Björn Borg is kiváló, de nehezebb felcsatolni és még drágább.
2011. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ava87 ***** válasza:
49%

Nekem gerincferdülésem van, ebből adódóan sokat fáj a hátam. Először egy noname kengurut vettem, egy igazi bóvli vacak volt, egy hétig használtam, aztán ment a kukába, mert borzalmasan fájt a hátam, meg a gyereket sem tartotta rendesen, szóval nekem is fogni kellett közben, így meg mire jó?

Utána vettem egy drágábbat, az akkor egy tizes volt, most nem tudom mennyi. Ez a fajta volt: [link]

Iszonyú kényelmes, jól tartja a babát, a hátam sose fájt benne, jól osztja el a súlyt, és szerintem még jól is néz ki. CSak nekünk nem ilyen fekete volt, hanem piros.

2011. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ava87 ***** válasza:
Ja, most látom, itt 14-ért kínálják. Én az enyémet egy éve ötezerért adtam el a Vaterán, de még olyan volt, mint az új, nagyon kis strapabíró darab, szóval lehet, hogy érdemes használtat is nézni.
2011. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

semmilyet!egyszer vittem benne a 4,5kgos lányomat, egy hétig fájt minden porcikám, így is beszakad a derekam pedig csak a pelenkázóra teszem fel le, nem bírom vinni csak babakocsival... gerincferdülésem van.

eladó a kengurum :) ha érdekel

2011. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akkor érdemesebb lenne Mei-tai-t venni, mert annál nem csak a válladdal tartod, hanem a kis popója alatt is, így megoszlik a súly. Mi még ha buszozunk felkötöm benne a 9 kilós fiam előre és simán lehet bírni. Nekem ilyen van : [link]

imádom, szerintem a hinta után ez volt a legjobb és hasznosabb dolog amit megvettem. Csak 3 hónapos kor utánra jó, előtte nem lehet használni.

2011. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

utólsónak: teljesen igazad van, a legjobb találmány, de már újszülött kortól lehet használni, csak nem lóghat ki a lába, haenm fel kell pakolni béka pózba a lábait.

kérdezőnek: a kenguruban csak elöl hordhatod a gyereket, és mibóvel elöl a plusz súly, te hátra dőlsz, hogy kompenzálj, miatt tényleg baromira fáj a hát-kipróbáltam. a mei taiban nem fájt elől sem, mert teljesen másképp oszlikel a súly, ráadásul, ha már nem bírod elöl, rakhatod hátra is, ami még kényelmesebb.

2011. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kengurut semmiképp nem ajánlom, mert a babának csípőből lóg a lába, nem megfelelő a lábtartása, nincs meg az ún. "békapóz", és ez árthat neki. Ráadásul a kenguru nem osztja el annyira a súlyt, így tutira megfájdul a hátad.

Viszont! Léteznek megfelelő hordozóeszközök, pl.: hordozókendő, mei tai, csatos hordozó.


"- Miért nem jó a kenguru?

A kenguru nem támogatja az ortopédiailag megfelelő, helyes testtartást támogató hordozást sem a hordozott baba, sem pedig a hordozó személy tekintetében.

A kenguruk a helyes hordozás alapelvei közül egyiket sem támogatják. Sajnos bizonyos súlyhatár felett a hordozó szülő számára kényelmetlenek, és akkor inkább előkerül a babakocsi.

Nem biztosít terpesztartást a babának, ezért a baba csüng a hordozóban, lábai párhuzamosan lógnak egymás mellett, teljes testsúlya a függőlegesen egyenes helyzetbe kényszerített gerincoszlopára és a keresztcsontjára nehezedik.

A kenguruban a baba nincs elég közel a hordozó személyhez és általában túlságosan alacsonyan helyezkedik el, holott a hordozó személy érdeke az, hogy a súly, amit cipel minél közelebb és minél magasabban legyen az ő testéhez viszonyítva, hiszen így érhető el, hogy a súlypontjuk közeledjen. Ehhez az aspektushoz kapcsolódik a kenguruk további hátránya: nem alkalmasak háti hordozásra, holott az emberi test alapvetően háti hordozásra termett.

Sokszor nehéz elmagyarázni ezeket egy szülőnek, aki kenguruban hordozza a boldog és kiegyensúlyozott babáját, hiszen a hordozás jó a babának, alapvető szükségletét elégíti ki, nyilván nem fog szólni, hogy anya tegyél le, mert ha így folytatjuk, tinédzserként gerincferdülésem lesz!"

(kangaegyesulet.hu)


Plusz pár cikk a helyes hordozásról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Bocsi, hogy hosszúra sikeredett!

2011. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Sikerült választani? :)

2011. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat és a segítőkész magyarázatokat is! Egyelőre nem választottunk, mert még időt kell találni arra, hogy családostól elinduljunk kengurut (vagy mei tai-t) venni. Az egyébként eléggé meggyőző volt, hogy a mei tai jobb, valószínűleg azt veszünk.
2011. júl. 19. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!