Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nő meg v. melyik baba...

Miért nő meg v. melyik baba hatalmasra bent? Másik meg miért nem?

Figyelt kérdés

Gondolom, aki koplal, annak a babája is, és kis súlyú lesz...na de mi a helyzet az óriásbébikkel?

Ha normálisan eszek, akkor is simán lehet 5 kilós a pocaklakó?

Magasságfüggő is lehet?

Mondjuk én magasnak magas vok, de törékeny csontozatú.

Félek tőle, hogy esetleg túl nagy lesz, és nem tud természetesen megszületni...én sem tudtam.:/


2011. júl. 14. 02:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A terhességi vitaminok miatt. Nekem az orvosom mondta annak idején, hogy az első 3 hónap után hagyjam abba a vitamin szedést: a normál étkezés mellett nincs szükség rá, csak a baba lesz tőle hatalmas
2011. júl. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát én cáfolom ezt az elméletet.Volt egy hasonló kérdés.Én a pozitív teszt napjától a szoptatás végéig minden nap szedtem terhesvitamint, de szó szerint, egyetlen nap nem maradt ki.Ettem rendesen, többet is, mint kellett volna, fel is jött 18 kiló, nem cigiztem soha.És született 39+6 napra egy 2490 g és 47 cm-es lányom!!Ennyit az óriás bébikről!De makk egészséges, 9 hónapos kislány, aki még beteg sem volt.Ő volt a legkisebb, és imádták a csecsemősök a kis "mazsolát".

Hogy miért?

-öröklött hajlam: ha magas vagy, attól lehet nagy a babád!

-lepényfunkció: áramlás, mennyire van elöregedve (nálam ez is oké volt)

-dohányzás okozhat alacsony születési súlyt, de nálad erről szó sincs

2011. júl. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy szerepet játszik a genetika. Én végig szedtem a vitamint, 3900g lett a fiam, de anyósom annak idején semmit, 4100g-mal született a fiam apja. Az ő családjukban még a lányok is 4kg fölött születtek, és nem szedtek semmit annak idején az asszonyok.

Nálunk meg mindenki 2600-3200g között született, tesóm gyereke is 2700g, tiszta tesóm (pedig sógornőm szedett vitamint végig), az én gyerekem meg megszólalásig az apja, így a súlya sem lett kicsi.

Remélem most a pocakban a kislányom rám fog hasonlítani, és nem lesz olyan nagy, mint a bátyja :-)) (mert nekem nagy volt a 3900g 55cm, 160cm vagyok, és 55kg).

2011. júl. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Genetika, semmi köze a vitaminokhoz. (Ezt a dokim is mondta.) De pl. az én lányom nagyobbra nőtt volna odabent, de nem volt elég helye. Így 50 centi volt, de 4 hónapos korára nőtt 18 centit. Az egyik lába kicsit el volt deformálódva, kb. 1 hónapos korára sikerült tornáztatással helyre tenni, szerencsére csak hely szűke miatt nyomódott el. Ő itt kint hozta be a lemaradást. :) Jövő héten lesz 5 hónapos, már kb. 3 hete 74-es tuhákat hord. :D
2011. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Teljesen alkati dolog. Genetika.

A vitaminnak semmi köze hozzá.

Ezt a normálisabb orvosok-védőnők tudják is és nem hangoztatnak hülyeségeket!

Én is szedtem a terhesség előtt 1 évig, a terhesség alatt minden nap a vitamint (Béres Gravida-abban van a legtöbb összetevő), mégis 3 kg-os gyermekem született.

Alacsony és vékony vagyok, a párom szintén, sz ő szülei szintén, nekem apukám szintén.

A csalásunkban nem született egyetlen baba sem 4 kg feletti súllyal, mindenkimnek 2,5-3,5 kg között volt a születési súlya, kivéve engem, mert én koraszülött voltam 1,6 kilóval.

2011. júl. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csatlakozom: genetika. Én is amint megtudtam, hogy babát várok, attól a naptól kezdve szedtem a vitaminokat, ugyanannyit ettem, próbáltam még változatosabban, és vitamindúsan is enni, és 3160 gr, 49,5 cm lett a babám. Ja, én pedig összesen 8-9 kilót híztam, 1 hétig voltunk bent a kórházban, és mind lement. Szóval sem és, sem a babám nem hízott meg a vitaminoktól(sem). Anyukám is ilyen alkat volt, és én is kicsi voltam, számítottam rá, hogy a babám is normál méretű lesz. ne görcsölj ezen. Nem csak a baba méretétől függ az, hogyan fogsz szülni. Van aki a 4 kiló fölötti babáját is természetesen szülte, és van egy ismerősöm, aki a 3200gr-os babáját császárral.
2011. júl. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ha terhességi cukorbeteg a kismama akkor nagyobbra nőhet a baba odabent!


[link]

2011. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem a terhességi vitaminoktól, bár az én orvosom szerint annyiban köze van hozzá, aki megengedheti magának a vitamint és odafigyel arra, hogy szedje, nyilván valamivel magasabb szinten tájékozott és anyagi lehetőségei is mások. Így eleve egészségesebben táplálkozik, minőségi ételeket vesz és az egész életmódja más.


Azt mondta a védőnőm, hogy egészséges életmód és ebből fakadóan egészséges a méhlepény és jobban táplálja a magzatot. Nem sok köze van a genetikához, szerintem.


A vitamintól nem lesz nagy a babád, egyébként pedig az hogy meg tud természetesen születni avagy nem, attól függ, hogyan helyezkedik el az anyaméhben, ha rosszul fekszik (magas egyenes állásban)akkor a két kilós babát sem tudod megszülni, de ha jól fekszik, akkor az 5 kilóst is. Ezt meg nem tudod befolyásolni.

Én alacsony vagyok, a babám 3630 gramm volt, szombaton azt mondta a doki, nagyon jól fekszik, de mire szülésre került a sor, elmozdult, azt mondta a doki, nem lehet megszülni.

2011. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én végig szedtem mindkét terhességemnél a vitaminokat.Az elsővel 25 kg-t híztam és 3,5 kg volt a babám.Ettem állandóan mint akinek kötelező,kolbászt húsokat ,mindent.Most 8 kg-t híztam,állandóan rosszul voltam.Álltalában gyümölcsön és sajnton éltemA kisfiam 4800 g lett :)
2011. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

NEM A TERHESSÉGI VITAMINOK MIATT!!!


Fiam 4,4 kilós lett, nem szedtem vitamint, lányom csak 4 kilós(terhességi cukorbetegség miatti diétávál)


Egyik 57, másik 56 centivel született, mind akettő 36-os fejjel.


Kint is tartják a "nagyságukat".


Fiam 11 éves 48 kg és 154 cm, lányom 28 hónapos 15 kg, 94 cm.


Mi sem vagyunk alcsonyak apárommal(193&170cm)

2011. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!