Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nő meg v. melyik baba...

Miért nő meg v. melyik baba hatalmasra bent? Másik meg miért nem?

Figyelt kérdés

Gondolom, aki koplal, annak a babája is, és kis súlyú lesz...na de mi a helyzet az óriásbébikkel?

Ha normálisan eszek, akkor is simán lehet 5 kilós a pocaklakó?

Magasságfüggő is lehet?

Mondjuk én magasnak magas vok, de törékeny csontozatú.

Félek tőle, hogy esetleg túl nagy lesz, és nem tud természetesen megszületni...én sem tudtam.:/


2011. júl. 14. 02:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Genetika esetleg terhességi diabétesz. Egyébként ha az anyuka koplal a magzat akkor is elszívja azt amire szüksége szóval ő azért aránylag egészségesen fejlődik, de az anyuka nagyon leamortizálódik.
2011. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem a vitaminok miatt. Színtiszta genetika. Gondolj bele, a nagyvilágban sem egyformák az emberek. Van nagykabátban 45 kilós felnőtt ismerősöm is, meg van 140 kilós is. Van, aki bármennyit eszik az életben nem fog egy dekát se felszedni, és van aki 2 pohár víztől is hízik egy kilót.

Genetika.

2011. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok esetben teljesen független mindentől. Én rendesen étkeztem, egyáltalán nem koplaltam, figyeltem arra, hogy mindenfélét egyek, amiket a védőnő javasolt. Inkább többször ettem kevesebbet, hogy ne hízzak sokat, mert az se jó a babának. Nem dohányoztam soha, nem iszom egyáltalán, szedtem terhesvitamint kb. a 3-dik héttől kezdve, amikor már tudtuk, hogy babuci fog érkezni.

A picur ennek ellenére 2250 grammal született meg időre, tehát nem koraszülött. Az apja vékony testalkatú, én vaskosabb vagyok, viszont én is 2700 grammal születtem 53 centivel, nagyon vékony voltam. Szóval ez inkább genetika, mint hogy bármi mástól függjön, mert pl. a kórteremben, ahol voltunk volt egy másik nő, aki meg dohányzott végig a terhesség alatt és 4 kilós babát szült.

2011. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nos ez egy nagyon jó kérdés hisz az én esetemben nem is tudom hogy miről lehet szó genetika?hát én is a tesóm is 2500 grammal születtünk terhesvitaminok?nem szedtem csak 12 hétig mert nekem a vitamin a gyümölcs a tejtermékekben van vagyis ami megfogható:)és így lettek az ikreink 37 hétre 3360 és 3500 gramm súlyúak.Azt hittem hanyatt vágom magam mikor megmondták a méreteiket és a környezetemben mindenki csak csodálkozott:)aj de sokan mondták hogy igen a terhesvitaminoktól lettek ekkorák én meg csak lapítottam hisz nem is szedtem csak az elején de bevallani meg nem akartam hisz jaj ez mostanság nagy bűnnek számít ám:)Ahogy az a nagy könyvben meg van írva az úgy lesz és biztos hogy nem lesz gond a babád súlyával ne kezd magad paráztatni ilyenekkel:)
2011. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Végig elevitet szedtem, 39+5 napra született a lányom 2900 grammal és 50 cm-el.
2011. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!