Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén milyen érzések...

Őszintén milyen érzések kavarognak benned, amikor a babád torkaszakadtából üvölt, te pedig tudod, hogy már mindent elkövettél, nem éhes, nem szomjas, nem fázik stb? Mit érzel ilyenkor? Dühöt, sajnálatot, agresszív leszel, pánikba esel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

iszonyú tehetetlenséget és sajnálatot :((((

dühöt nem érzek és agresszív se leszek, hisz szegény nem tehet róla és nyilván szenved, egyszerűen megszakad a szívem ::(

2011. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Egyiket sem :D

Már megtanultam kezelni, berakom a szobájába és rácsukom az ajtót. Elöbb-utóbb úgyis abbahagyja. Persze amíg pici volt sajnáltam nagyon, mindent próbáltam vele, sokat szeretgettem, minden. De semmit nem használt. Megtanultam alkalmazkodni. A mai napig ilyen sírós (10 hónapos), ugyan már csak este alvás elött üvölt torkaszakadtából, de már semleges. Lehet, hogy csúnyán hangzik, de 100%-ra tudom, hogy semmi baja, ha strapàlom magam, ugyanezt csinálja, talán még jobban.

Sajnos vannak ilyen típusú babák:( Tudom, hogy nagyon rossz, az elején mondom nekem is az volt, de idövel úgymond megszokod.

A legjobb ilyenkor ha van külön szobája. De tényleg.

2011. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ideges leszek, de nem a lányomra, hanem magamra, hogy hogyan lehetek olyan ostoba, hogy nem tudok neki segíteni, hogy jól érezhesse magát.

Magamra vagyok dühös ilyenkor (bár erre többnyire utólag jövök rá).És arra is, hogy hiába vagyok ideges, attól nem fog megnyugodni, ha haragszom rá.

Volt, hogy én is elbőgtem magam, amikor sírta lányom, mert már tényleg nem tudtam mit kezdeni vele.Amikor látta, hogy sírok, valahogy megnyugodott szegény, olyan aranyos volt, csak mosolygott rám vigasztalón és nézett a nagy kerek szemecskéivel:)

6,5 hónapos

2011. júl. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Kedves 2. ! De van baja, ugyanis a babák nem szoktak ok nélkül üvölteni ! te meg rácsukod az ajtót :( soha nem tudtam volna ezt megtenni, azért sír mert segítségre van szüksége, nem arra hogy ott hagyd. Ő még picike, valószínűleg estére elfárad, és a fáradtságtól sír.
2011. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én az elején tehetetlennek érzem magam, aztán idegesnek, és dühösnek, de saját magamra, hogy miért nem tudom megoldani. Ilyenkor ha már nem fél percre leteszem, és megmosom legalább az arcom hideg vízzel, mert ha én ideges vagyok, még nehezebben nyugszik meg. :(
2011. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

"Már megtanultam kezelni, berakom a szobájába és rácsukom az ajtót"


ebben mi a kezelés??? szegény baba :( de sajnálom, így számítson az anyukájára... én is minden este sírnék ha rámvágnák az ajtót miközben szenvedek :(((

2011. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

hát én nem szuperanyu vagyok, és bizony volt hogy amikor már többedik éjjel óránként éktelen üvöltésre ébredtem épp akkor amikor végre elszundítottam volna, iszonyat dühös voltam (fáradtság, tehetetlenség, kétségbeesés és düh keveredett bennem). NNa ilyenkor felkeltem, vettem egy nagy levegőt, elszámoltam tízig, ittam egy pohár vizet, megpróbáltam kifújni a gőzt és bementem megnyugtatni a babámat. Ha mindezek az érzásek akkor törtek rám, amikor a kezemben volt, letettem biztonságos helyre (az ágyába), kijöttem, és végigcsináltam azt amit előbb írtam, vissza és tudtam újra szívből vele foglalkozni.

Azt gondolom, természetes, hogy főleg egy fáradt ember a tűréshatára végére ér, még akkor is ha egy tehetetlen ártatlan kis csemcsemő az aki idáig juttatja. Mert nem minden baba kisangyal-mintababa, vannak bizony nehezebben kezelhetőek is. Nem vagyunk se angyalok, se szuperhősök. Nekem meg kellett tanulnom kezelni magam is ilyen helyzetekben. Max fél perc és a babámé voltam, de kellett ez a fél perc ezekben a nehéz helyzetekben.

2011. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolóhoz: Én hallottam többször is, hogy vannak olyan babák, gyerekek, akik csak sírással tudják kizárni a külvilágot, ha mondjuk aludni készülnek, bár lehet rossz szokás is, ki tudja. Mindenkit arra szeretnék kérni, hogy nem egymást minősítsétek, hanem a kérdésre válaszoljatok, azt sem tudjuk, hogy a 2. válaszoló gyermeke mennyi idős, milyenek a körülmények stb., ezért véleményt se alkossunk róla, köszönöm!
2011. júl. 14. 13:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Az elso heten panikba estem. :)

Masodik, harmadik honapokban sajnalatot es tehetetlenseget ereztem (hasfajassal kuzdottunk.

)

Most mar 17 honapos a kisfiam es bizony amikor tudom, hogy semmi baja es csak azert ordit mert valami nem ugy tortenik ahogy o akarja duhot is erzek. Agressziv nem leszek de duhos es merges, hogy mikor fogja mar fel, hogy amit tegnap nem csinalhatott azt ma sem. Szerintem ez a siras tipusatol vagy miertjetol is fugg es attol, hogy mekkora a baba.

Nemsokara repulunk nyaralni es egyedul utazom majd a kisfiammal a repulon. Na he itt fog torka szakattabol orditani akkor tuti pankiba esek. :) ugyhogy szituaciotol is fugg. :)

2011. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Most biztos lepontoznak de őszinte leszek. Mikor kicsi volt, üvöltött és nem tudtam mit tenni, bizony agyon tudtam volna csapni olyan mérges voltam az egész helyzetre, és rá és magamra. Szerintem nem nagyon van olyan anya aki nem érez ilyesmit és nincs vele semmi baj amíg nem bántod őt. Bizony volt olyan, hogy letettem a földre (ott nem érheti baj) és kimentem a fürdőbe inni, sírni, zuhanyozni, mert valahogy meg kellett hogy nyugodjak. Van ilyen. És senkit nem ítélek el ezért, magamat sem, mert ember vagyok, nem tökéletes. Attól még imádom a gyerekem.
2011. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!