Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is betartja a "fél banán...

Más is betartja a "fél banán stop-ot"? Tényleg ennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Védőnőm mondta, és hiszek is neki, csak furcsállom, hogy nem is magától mondta, hanem én kérdeztem rá, hogy mennyit ehet banánból egy 6 hónapos. Erre mondta ő, hogy max felet egy éves korig, mert magas a káliumszintje, és szívmegállást okozhat.

Barátnőm Németországban 2 gyermeket nevel, és sose hallott ilyet, és nem is figyelt erre.

Tényleg ennyire veszélyes? Lett már vajon baja babának banántúladagolásból? Viccesen hangzik, na de most komolyan.

Borzasztóan figyelek erre, és hát lányom simán megenne egy egész banánt is...


2011. júl. 14. 16:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
6 hónapos a kisfiam, pár napja voltunk a 6 hós státuszon. Elkezdtük a hozzátáplálást, és a doktornő kifejezetten azt mondta, hogy banánt egyelőre ne adjak, mert magas a káliumszintje. Anno a lányomnak elsők közt adtam ezt a gyümölcsöt, viszont a kisfiam korababa, úgyhogy inkább megfogadom a tanácsot, ki tudja...
2011. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Gyermekorvos javaslatára 4 hónapos korában vezettük be a banánt,akkor egy felet evett meg,majd fokozatosan többet.Most 10 hónapos,és van,hogy kettőt megeszik tízóraira.Nekünk senki nem mondta,hogy veszélyes lenne,pedig a mi dokink állandóan a legfrissebb "trendet" nyomja.
2011. júl. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
20.30-as vagyok: A doktornénink kardiológus.
2011. júl. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Valóban magas a káliumszintje,és a kálium hiánya vagy túladagolása ritmuszavarokat,akár szivmegállást,helytelen mükődést is okozhat.

A túladagolás viszont még egy ilyen kicsi gyereknél sem 1-2 banánnál kezdődik,mert akkor már jópáran nem irogatnánk itt szerintem..

2011. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%

Barátnőmnek is azt mondták pár hete, hogy ne adjon még 6 hónaposan banánt, csak vagy 9 hónapos kortól.

Nekem mind3 első kajái között volt... Szerencsére nem volt gond, de ha most lenne kisbabám és ilyet hallanék, akkor inkább nem adnám, csak amikor ajánlják.

2011. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!