Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kisfiam. Eddig...

6 hónapos a kisfiam. Eddig szopiztunk de holnaptól sajnos nem szabad. Hogy adjam neki a tápszert?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon beteg lettem és olyan gyógyszert kell szednem ami mellett sajnos nem lehet szoptatni.Gondolhatjátok,hogy ki vagyok:((Sajnos a cumisüvegből még a z anyatejet sem fogadja el nemhogy a tápszert.Sosem cumizott.Nagyon sokat komfortszopizik,imád cicizni.Csak cicin alszik el.Tegnap megpróbáltunk neki tápszer adni este de jó fél óra bömbölés után amikor már mindketten le voltunk izzadva,inkább odaadtam neki a cicit.Hogy altassam el?Mi lesz éjszaka amikor fel kel,hogy altassam vissza?Hogy szoktassam rá a cumisüvegre?Tegnap este mindenhogy próbáltuk neki odaadni a tápszert,kanálból és pohárból sem kellett neki.És azt a rengeteg tejet,hogyan apasszam el(amiért annyit küzdöttem)?Holnap jön a védőnénink és megbeszéljük hogy mi lesz,de addig is várom a segítségeket.Köszönöm
2009. ápr. 1. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

mennyi ideig kell olyan gyógyszert szedned??sokáig?mert ha nem akkor nem kell elapasztani..hanem mindig fejd és dobd ki...

illetve mindenképpen mivel 6 hós már vegyél 2es tápszert szinte mindegy milyet mert majdnem egyformák..azok édesebbek...milyen a cumisüveg..próbálj olyan cumit ami a legjobban hasonlit a bimbóhoz...

2009. ápr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Probálj másik fajta cumit adni,milyen amivel probálkoztál?Nálunk csak a latex cumi vált be és abbol is csak 1 fajta pedig sokfélét kiprobáltunk,4,5 honapos kora ota tápszeres a babám és most 6 honapos mult de még mindig csak azt az egy fajta cumit fogadja el hiába vettem sok másik fajtát!Probálj ki több féle cumit,a latexet talán azértfogadta könnyeben mertaz puhább mint a szilikon!Sok sikert!
2009. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A gyógyszert most már örökké szednem.Most többet amíg meg nem gyógyulok utána kevesebbet hogy ne jöjjön vissza.2-ES tápszert vettünk,és 2 féle cumival próbálkoztunk de nem jött be egyik sem.
2009. ápr. 1. 09:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
másodikvagyok,mi vagy 5-6féle cumival probálkoztunk mire egy bevált ugy hogy irány a bolt és comivásárlásra fel!
2009. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Megpróbáljuk.És a tejcsimmel mi legyen?
2009. ápr. 1. 09:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok...menj el a nődokidhoz ő tud rá gyógyszert adni..amitől elapad...addig is hidegvises borogatás...
2009. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már többet nem adhatsz neki,apaszd el.Egyre kevesebbet fejd-muszáj,h ne gyulladjon be-tegyél rá hideg borogatást,és akár homeopátiás bogyót is szedhetsz,az gyorsan segít.Nagyon sajnálom!
2009. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így jártam mikor 8hós volt a fiam! Hát kemény lesz az biztos, nekem is így szopizott akkor a fiam, komfort szopi és ő is csak azon aludt el! Nekem sem akarta elfogadni a cumit mi is kipróbáltunk ezer félét mire egyet elfogadott! Latex gömbfejű, nem a fogszabályzós! Három napig nagyon kemény volt, éjjel nem aludt, nappal nyűglődött! Nekünk aranyos doktornőnk kiharcolta, hogy kapjunk napi 4dl anyatejet, mivel nem kellett neki a tápszer! Egyessel kell mindenképp kezdeni, hogy megszokja! Nálunk az ízesített vállt be! Előbb utóbb úgy is elfogja fogadni mert éhes lesz!Csak kitartás kell hozzá !:) A tejcsit meg szerintem mindenképp fokozatosan apaszd el, egyre kevesebbet fejj le!
2009. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A betegségedre nincs más alternativa?Más gyógyszer, kezelőorvos mindennek utánajárt?Érdemes egy szoptatási tanácsadó véleményét kérni, hogy ne legyen emlőgyulladásod.

Mihamarabbi gyógyulást anyukának és minden jót a babának.

2009. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak ehy ötlet:Nincs valaki más apuka,nagymama stb.aki megprobálhatná adni neki a tejet,tápszert üvegböl?Mert lehet hogy azért nem fogadja el a cumit mert rajtad érzi a tejcsi illatát és nem érti mit akarsz töle miért nem a cicit dadod neki?! EGy probát megér hátha igy könnyeben megszokja a cumisüveget!
2009. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!