Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a babakocsib...

Hogyan szoktassam a babakocsiba? Nektek mi a tapasztalatotok, hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

2 hónapos babámmal nem igazán tudok 20 percnél többet sétálni. Elég hamar sírni kezd, aminek hatalmas üvöltés a vége. Vagy úton-útfélen mellre teszem, hogy valamelyest megnyugodjon és mehessünk tovább, vagy rohanok haza az ordító gyerekkel. A kiveszem, megnyugtatom és visszateszem nem jött be. Fontos lenne, mert van egy nagy mozgásigényű kutyám is és egyedül vagyok otthon.

Irigykedve nézem a parkban sétáló kismamákat, miközben rohanok haza a visító kincsemmel és csalódott ebemmel. Mit tanácsoltok?


2011. júl. 15. 14:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
én nem olvastam minden választ de tedd hordozoba és azt a babkocsiba, nézelödik és arra a 1-2 orára semmi baja nem lesz a gerinének, ennyire nem kell parázni, az enyém 1 éves, ugyanigy volzunk, de észrevettem hogy ha kilát, vagy nem laposan fekszik, esetleg valmit szorongat, vag nézhet pl babkcsi játékot, akkor el van, de ha léaposan feszik és csak tolom azt nem szereti, sztem megijed,tedd ugy hogy lásson ki, és adj a kezébe valamit, kendöt, fakanalat bármit.és séta közben hallja a hangodat, énakelj halkan vagy beszélj hozzá.
2011. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mi is jövős-menősek vagyunk, de többnyire hordozom a fiam, mert nem szerette a babakocsit. Bár nekünk csatos hordozó van, még a nagy melegbe is abban járkálunk. Őt még az se zavarja, hogy így sokkal jobban melege van, mint a babakocsiban... Én meg lengén öltözök, és próbálom túlélni a forróságot (ami igazából hordozó nélkül is elviselhetetlen :D)...

Szerintem használd a kendőt, mert a baba veled akar lenni, és nem a babakocsiban. Vagy induljatok el babakocsival, de vidd a kendőt is, és ha elkezd nyűglődni, akkor kösd magadra. :)

2011. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mi úgy megyünk sétálni, mint a málhás szamarak. Babakocsival indulunk, de be van téve a hordozókendő is, mert a fiam is csak hason alszik, viszont a kocsiban nem tudom hasra fektetni, mert nyűglődik, mint a te babád, aztán bedühödik. Szóval, amíg bírja megyünk a babakocsival (mondván "hátha megszokja a gyerek", teszem hozzá szerintem nem fogja...) , aztán, ha elfárad, akkor irány a hordozókendő és tolom az üres babakocsit.
2011. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Kedves 18.01-es!

Mit adsz a gyermekre a kendőben? Mert kint van a lába, azt nem érheti nap.Nandu kendőm van, nem mertem használni ebben a melegben.Gyakorolnom kell a felkötést, mert csak tükör előtt merem.Volt már rá példa hogy vittem, de féltem az utcán felkötni,nehogy leejtem a gyereket:-)

2011. júl. 15. 18:20
 15/21 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak mi vagyunk igy vele. Itt a környékünkön, csak mosolyogva tologató anyukákat látok:-) akik akár másfél két órát is sétálnak a parkban.

Köszönöm a válaszokat!

Hosszabb sétára viszem mindkettőt, ha csak leugrunk a kutyával akkor kipróbáljuk a hordozót.

2011. júl. 15. 18:26
 16/21 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekemmel ugyanígy voltam, hiába vittem magammal vizet, cumit, semmi nem használt, épphogy elindultunk már fordulhattunk is vissza, de kb 3 hónap után már nem volt vele gond. Addig én is hordozókendőben cipeltem. És hogy kötöd? zsebes keresztezett hordozással? Mert van olyan kötés is, amikor nincs 3 réteg a babán... Amúgy lábára hosszú szárú vékony pamutzoknit szoktam a nap miatt, később csak naptejet... (Tesco-s, 3+3pár volt egyben, a teteje lehajtva bokazokni, ha felhajtod térd fölé ér)
2011. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs&feature=related

Majdnem úgy van megkötve, mint a NANDU ajánlja, de csak 1 réteg, nyáron nagyon jó!!!

2011. júl. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

18:01-es vagyok.

Úgy öltöztetem a babát, ahogy az előző válaszoló írta. :)

2011. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Lányommal bármit csináltam, fél éves koráig csak úgy mentem vele sétálni, hogy mikor elaludt be a babakocsiba, és"csak míg haza nem érünk fel ne ébredjen" mert azonnal üvöltés. Utána már órákra mehettem vele.

Kocsiban elvolt, sokat vittem magammal mindenhova intézkedni, pont építkeztünk, de a babakocsit nem bírta.

2011. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

30 percig voltunk lent tegnap. Kicsit megemeltem a mózeskosár fejrészét, és lógattam le neki csörgős játékot. Úgy bámulta, mint akit hipnotizáltak. :-) Köszönöm az ötleteket, előbb utóbb érdemes lesz a 3. emeltről le és felkínlódni...


A kendőt csak egyféleképpen tudom felkötni, keresztben van elől. ( előbb felkötöm a kendőt, hátra kerül a csomó és ugy rakom be a gyereket.)

De jelentkeztem hordozókendős tanfolyamra aug.1-én lesz.

Sok lehetőség van a kendőben, csak nem merek egyedül kisérletezgetni, féltem nagyon a picit. Először nagyon visított amikor felkötöttem, majd átszakadt a dobhártyám,amig beleraktam. Mire a 2. emeletre leértünk, hirtelen elhallgatott. Azt hittem hogy megfulladt a gyerek, rázogattam, kitéptem a kendőből, de csak aludt:-)))

2011. júl. 16. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!