Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a babakocsib...

Hogyan szoktassam a babakocsiba? Nektek mi a tapasztalatotok, hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

2 hónapos babámmal nem igazán tudok 20 percnél többet sétálni. Elég hamar sírni kezd, aminek hatalmas üvöltés a vége. Vagy úton-útfélen mellre teszem, hogy valamelyest megnyugodjon és mehessünk tovább, vagy rohanok haza az ordító gyerekkel. A kiveszem, megnyugtatom és visszateszem nem jött be. Fontos lenne, mert van egy nagy mozgásigényű kutyám is és egyedül vagyok otthon.

Irigykedve nézem a parkban sétáló kismamákat, miközben rohanok haza a visító kincsemmel és csalódott ebemmel. Mit tanácsoltok?


2011. júl. 15. 14:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Egy időben az én lányom is ordított a babkocsiban. Aztán rájöttem, hogy hason el tud aludni, és így már jó volt.

Később biztos jobb lesz, amikor már félig ültetheted, mert akkor már szívesen elnézelődik, többet lát a kocsiból, mint így fekve.

2011. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Sikerült valahogy elcsendesíteni? Hasra fektetni én csak akkor tudom, ha már alszik, különben emelgeti a fejét, tornázik, majd egyre dühösebb lesz:-)
2011. júl. 15. 15:10
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baja, hogy nem tud nézelődni, max. csak a felhőket és unatkozik. Nyugodtan döntsd meg neki az ülést 45 fokban vagy vidd babahordóban. Semmi baja nem lesz a gerincének, akármit is mondanak.
2011. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én ezért szoktam át a Meitaira 5hós korában:) Ma meg már nem fogok venni babakocsit hisz lassan jár:) 15hós
2011. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A babahordó az jó ötlet, este kipróbálom. Bár a védőnő rámszólt amikor otthon legutóbb abban ült a gyerek:-)


Hordozókendőt használunk, de most nagyon meleg van hozzá.

2011. júl. 15. 15:38
 6/21 anonim ***** válasza:

Kenguru, vagy hordozókendő?


Mi is jártunk hasonló cipőben, nálunk az volt a baj, hogy nem bírt elaludni, mert annyira kellett nézelődnie, hogy lehunyta a szemét, de már nyitotta is ki. Na ennek a vége mindig nagy sírás lett. Egyszer már mérgemben letakartam a szemét egy textilpelussal, (mert nekem meg egy 3 évesem van mellette aki szeret sétálni) s láss csodát egy perc alatt aludt! Azóta ezt játszuk. Most már fél éves lesz és ha nem akar aludni lehúzza a fejéről a pelust. :)) De legalább már nem ordít!

2011. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltal hogy melege lehet? A kocsi eleg vedett, es igy nyaron a muszalas huzatok sem a legkellemesebbek... Nalunk max az volt a Gond mikor kicsi volt, amugy imadta a babakocsit. En autos hordozot hasznaltam a kocsi vazan vastagabb textilpelenkat tettem bele hogy konnyebben szellozzon a hata, es imadta.
2011. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én szerencsés voltam.A fiam nyári születésű,ahogy lehetett pár hetesen vittem ki babakocsiba.Jókat aludt benne,valahogy megszokta.Tegyél színes játékokat,esetleg zenélős valamit amit elnézeget.
2011. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szoktatni nem nagyon tudod, mert valószínűleg azért nincs el a babakocsiban, mert Rád van szüksége.

Szerintem használd a hordozókendőt (írtad, hogy van), és menjetek hűvösebb időben sétálni (reggel, késődélután), hogy ne izzadjatok nagyon össze.

És szerintem ne tedd hordozóba, vagy csak maximum 30-45 percre, ugyanis a 3 hónaposnál fiatalabb babák csak ennyit lehetnek hordozóban egy nap (később 1,5 órát)!!!

2011. júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 1 óra múlva kb. kipróbálom:-)

Jó lenne ha megszokná, mert "jövős-menős" család vagyunk.

:-)

2011. júl. 15. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!