Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hiperaktív gyerekek tényleg...

A hiperaktív gyerekek tényleg hamar elkezdenek járni? És kimarad valamelyik mozgásfejlődési szakasz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem igaz! a hiperaktivitás 5-6 éves korban diagnosztizálható, mivel az súlyos figyelemzavar, nam pedig túlmozgékonyság ahogy sokan összekeverik. az elindulásnak semmi köze a hiperaktivitáshoz!
2011. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor a túlmozgékonyságnál jellemző ez a tünet, amit leírtam?
2011. júl. 15. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem marad ki semmi.Ez igaz, hogy figyelem zavar, de lehet egy korai "tünet" a korai, gyors mozgásfejlődés.Ezt a gyerekorvosunk mondta, amikor próbált meggyőzni, hogy miért nem kell aggódnom, hogy a 9 hónapos lányom nem állt még fel.:)) De logikus is: a hiperaktív gyerek képtelen megmaradni egy helyben, mindent akar, azonnal! Már 4 hónaposan forog mindkét irányba, 5-6 hónaposan kúszik, négykézlábra áll, 7 hónaposan ül, 8 hónaposan feláll stb.Őt nem tudod csak úgy letenni.Soha nem lesz egy percig sem ott, ahova raktad.És igen, lehet tünete a nagy mozgásigény.Ez iskolásokon is megfigyelhető, képtelen megülni a padban,ezért nyilván figyelni is képtelen.Az egyik a másikból következik.Én elhiszem, amit a doki mondott.Természetesen nem minden gyorsan fejlődő baba lesz hiperaktív.Szóval ha egy baba nagyon korán csinál mindent, az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy hiperaktív.Csak felhívja erre a figyelmet.
2011. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál (5 és fél éves) enyhe figyelemzavar gyanúja áll fenn. (Feladattudata alacsony, koncentrálós feladatokat gyakran összecsapja, nehezen irányítható, nevelési tanácsadóba is járunk tavaly óta.)


Az ô mozgásfejlôdésére valóban igaz az, amit a kérdezô írt. Már picinek nagyon eleven volt, mindent hamarabb csinált, mint az átlag. 7 és fél hónaposan állt fel, 10 hónaposan járt. Nagyon hamar szaladt. Egy évesen kimászott (!!!) a rácsos ágyból. Örökmozgó volt már picinek is.

Nála a négykézláb mászás maradt ki szinte teljesen. Szinte sosem molyolt kirakóval, kockával, készségfejlesztôkkel. Ô a mozgásos játékokat szerette. Babaúszni is járt, ô volt az egyik legügyesebb merülô.

Azért látom, miben volt más, mert azóta született egy húga is. Nem hiperaktív, nem túlmozgásos, kifejezetten okos kisfiú, de nem teljesít a saját szintjén, mert "unja" a feladatokat, és a szabályok ellen is folyamatosan lázad, nehezen irányítható, és indulatos.

2013. nov. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Igaz már régi a válaszod...szerintem nálatok azért van figyelemzavar, mert kimaradt a mászás (ami nagyon fontos!! a jobb-és bal agyfélteke együttes dolgoztatása). Nem hiszem, hogy a korai mozgásfejlődés összeköthető a hiperaktivitással, figyelemzavarral! Viszont, ha kimarad a mászás (mint mosgásforma) lehetnek később figyelemzavarok -dislexia, disgráfia, diskalkulia! Persze nem mimden esetben, de a statisztika ezt mutatja! A védönőm felhívta a figyelmem a mászás fontosságára! Szerencsére nálunk nem maradt ki!

2014. júl. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom sajnos a választ, de kiváncsi lennék rá.

Kisfiam 3,5-4 hónaposan fordult hasra. Majd 5 hónaposan vissza. 5,5 hónapos korától 4 kézláb kutyázott. 6 hónaposan gurult. Kereken 7 hósan elkezdett körbe körbe kúszni, de rá egy hétre már mászott. 8 hó előtt 1 héttel kapaszkodva felállt.

Most turbó tempóban mászik, alig lehet 1-1 masodpercre lekötni, felhívni a figyelmét. Mindenhova mászni akar. Mindent lepakolni, kipakolni, megfogni, szájba venni, felkapaszkodni, állni... most 8,5 hónapos. Nagyon aktiv baba.

Ő tipikusan az a gyerek, akinek születésétől kezdve jár keze lába, és ha megtanult egy mozgásformát, akkor egész nap azt csinálta. Viszont szerintem ehhez a beszédfejlődése is jó, 6 hósan mondani kezdte hogy babababa, apapapa, vavava, ajaja. Most az a legújabb hogy dedede, tetetete.

Habár mondom mindehhez szinte meg sem áll, esélyem sincs vele különösebben foglalkozni.

Sokszor gondolok rá, hogy hiperaktív vagy figyelemzavaros lesz. Csak bizom benne, hogy ez nem jelez nagyobb gondot. Hogy mást is mondjak, nem reg voltunk ismerős 7 hos fianal. Lehet hogy csak veletlen. De az a gyerek ne siet ennyire. Még csak kúszik, es lassan. Sokkal figyelmesebb és nyugodtabb mint az enyem. 🤷🏻‍♀️

Van ilyen ismerősöm is. Kisfia 7 hósan állt, hamar járni kezdett, figyelemzavaros és hiper-ahogy ő hivja. (Van 2 másik gyereke, úgyhogy van mihez hasonlitania).

Nekem sokan mondták, itt is irtak (mert szerintem korai ez a mozgas) hogy ez normális, nem korai. Átlagos..

Hát meglátjuk, azt kivanom mindenkinek igaza legyen.

Ha 4-5-6 év mulva még él ez a poszt megírom mi lett-amennyiben nem felejtem el🙄

2019. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!