Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hypoton babák anyukái! Attól,...

Hypoton babák anyukái! Attól, hogy egy baba hypoton, értelmileg még fejlődhet szépen ugye?

Figyelt kérdés
Lányom 9 hónapos.Időre született, császármetszéssel, 10-es Apgarral, a legjobb általános állapotban, csak kisebb súllyal.Nem volt agykárosodása, és fejlődésneurológiára sem kellett mennünk.Gyerekorvosunk sem talált nála eltérést, azt mondta, az izmaival is minden rendben van, és a védőnő se vette észre, hogy hypoton, pedig meg is vizsgálta erre.Fél éves koráig mindent időben csinált, sőt!De aztán annyira lelassult mozgásban, hogy Dévény tornára vittem.Ott derült ki, hogy picit lazábbak az izmai.Az okát nem tudta megmondani a gyógytornász, azt mondta, sokszor nem derül ki, és nem ritka manapság ez, de jól reagál a tornára.Eddig 3-szor voltunk, sokat erősödött.7 hónaposan folyamatosan forgott, és körbe kúszott.Előtte is forgott, de nem megállás nélkül.8 hónaposan kúszott, és a kezére támaszkodva ült.9 hónapos most, és térden közlekedik, a lába már mászik, szerintem a karja lehet a gyengébb.Egy kézzel kapaszkodva ül.De önállóan még nem ül, és ez engem nagyon aggaszt.Értelmileg gyönyörűen fejlődik.Tapsizik, pápázik, ha puszit adunk, ő is cuppog.A mesekönyvet lapozza, mindenben utánoz minket.Bizonyos szavakat már megért, pl. a tiltást megérti."Mondja", hogy: baba, mama, lala, ana, aja, álmá.De volt tegnap egy hypoton kérdés, és az egyik válaszon elgondolkodtam.Ugye a ti kisbabátok nem maradt le értelmileg?Már rémeket látok! A gyógytornász is mondta, hogy az értelmi fejlődés szempontjából teljesen mindegy, hogy egy baba 8 vagy 11 hónaposan mászik, ettől még fejlődhet szépen.De akkor is nyugtalanít..
2011. júl. 16. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, ezek a babák értelmesek.

Az én kisfiamnak is izom problémája van, ami miatt Dévényre járunk, de ő nagyon feszes. 8,5 hónapos, de még nem ül, nem mászik, csak kúszik. Értelmileg viszont nagyon szépen fejlődik, és meg is mondták, hogy azzal nincs gond, mint ahogy a leírásból látva a te babádnál sincs!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. júl. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked! Ha már nem jön több válasz, akkor is volt értelme feltenni a kérdést!Szép hétvégét Nektek!
2011. júl. 16. 08:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 16 hónapos, 6 hónapja járunk Dévény tornára, még önállóan nem jár, de értelmileg minden rendben van vele. Manuális készsége pedig messze felülmúlja a testvéréét (természetesen, ha ennyi idősen nézem). Mindent megért, kezd beszélni, értelmes, kiegyensúlyozott baba. A mozgást meg majd behozzuk!!!
2011. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy írtál!Örülök,hogy veletek is minden rendben van! Később ennek nem lesz semmi jelentősége, hogy mikor kezdett el mászni vagy járni.Csak hát aggódik az ember, főleg első babánál.
2011. júl. 16. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!