Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Téli babának mik a legfontosab...

Téli babának mik a legfontosabbak?

Figyelt kérdés
Januárban fogok szülni(tudom, hogy még nagyon odébb van, de már úgy vásárolgatnék:)) és nem tudom, hogy miből mennyit és mit vegyek a babámnak. Segítenétek? Köszönöm:)
2011. júl. 18. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hosszú újjú body 6 db

ujjatlan rugi 6 db

bélelt v. plüss


kocsikabát nem kell elég az overall

abból egy db.

hordozóhoz egy takaró

meleg fülvédős sapka

sál nem kell

2011. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én január-elsején szültem,5.-én jöttünk haza a kórházból.

Body-t, rugit, kiszoknit, sapit vittem be meg persze egy vékonyabb overált és egy jó meleg bundásat.Mindkettőt ráadták a csecsemősök, pedig nem volt túl hideg meg a kocsiban úgyis fűtünk, de azt mondta a nő, hogy inkább melege legyen, mint fázzon.

Itthon télen kb 17-18 fok van éjjel, nappal max 21, ha kint hideg van.Az én lányom ehhez van szokva, nem is bírja most úgy a meleget szegény.

Szerintem ruhák tekintetében vegyél bodyt(hosszú és rövidujjút is)rugikat (pamut és kintre plüss)harisnyát esetleg, ha nem akarod mindig rugiba öltöztetni.Zoknikat, kocsikabátokat (2 db elég)meg egy overál az alap.

Ezen kívül mi rengeteg cuccot kaptunk, a lányomnak konkrétan volt 3-4 db 56-os téli kabátja, kiscsizmája és 4-5 overálja is.Ez mind turis cucc volt fillérekért, így a rokonok meg én sem tudtuk őket otthagyni :)

A helyedben én beszereznék egy szép nagy csomag textilpelust, kifogókat, pamutsapit amit fürdés után adsz rá, amíg megszárad a haja.

Aztán cumisüveg, cumi (sokan hülyeségnek tartják, pedig áldás is lehet).Bimbóvédő, mellszívó (csak egy alap kézi, ha sok lesz a tejed akkor később vehetsz komolyabbat is, nekem sajna nem volt rá szükségem).

Hirtelen ennyi jutott eszembe:)

6,5 hós kislány anyukája

2011. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szét turikban , nagyon szép ruhákat lehet kifogni pár forintért. Én annak a híve vagyok inkább legyen sok ruhája a gyereknek, ugyanis lehet h gyorsan kinövi, de általában egy nap többször is kell öltöztetni és ha kevés ruhája van akkor moshatsz 2-3 naponta , és ugye mivel elég kicsik a baba ruhák pazarlás a mosás.

Legalább 10 legyen mindenből, body, rugi.

Vegyél vastag overált, sapit neki. És legyen egy jó meleg takarótok is. Nekünk abból is 3 volt különböző vastagságúak és sokszor még így is kevés volt.

Textilpelusból min. 15-öt vegyél, nekem 20 db volt , de időnként ez is kevésnek bizonyult.

Legyen egy vastag overálotok, arra nagy szükség lesz.

2011. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia



Nem írom le amit az előttem írók:)


Én tavaly novemberben szültem, és rengeteg ruha van vastag téli amiket el akarok adni, 3 zsák ruci van (body,rugi, kiskabát, overálok) nagy részét nem is hordta mert kinőtte, vagy mást adtam rá. Költözünk két hét múlva túl kell rajta adni.

Ha érdekel írj! Tök új amugy ,nem pecsétes egyik sem.

2011. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj, hogy nem tudom, hogy fiam lesz e vagy lányom:(:) Neked fiad/lányod volt?:) Küldenél róluk e-mail-ben képeket?:)
2011. júl. 20. 19:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Lányom van, mi lányos rucikat vettünk. A barátnőmnek viszont fia, aki pont egy évvel idősebb . Tőle megkaptuk az összes ruhát,ami fiús:) Szóval mindenféle van:)

Ha ma még lesz időm elküldöm a képeket, ha nem akkor holnap mindenképp küldöm mailedre. Ja de előbb Te írj privit h megtudjam az elérhetőséged.

2011. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem érdemes drága pénzért ujjat venni,mert pikk-pakk kinövi,én neten és turiban vettem sok mindent.(mintha újonnan vettem volna!)
2011. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én csak egy tanácsot adnék, én sajnos ebbe a hibába estem, és így talán Te nem fogod elkövetni. :) Január 24-re voltam kiírva, és én is elkezdtem már korábban vásárolgatni. Gondolva arra, hogy tél lesz, rengeteg vastag bodyt és rugit vettem 56-os méretben. A végeredmény: egy halom pénzt kidobtam az ablakon, mert egyiket sem adtam Rá egyszer sem. Benn a lakásban jó meleg volt, kintre pedig jó pár hétig ki sem viheted, de ha kimentek sétálni, akkor is az a lényeg, hogy rétegesen legyen öltözve. Kell a meleg cucc természetesen, de a nagyon vastag sem jó, mert azokban meg fog sülni szegény a fűtött lakásban.

Így én most már amiket feltétlenül vásárolnék: ujjatlan body, hosszú ujjú pamut body és pamut vagy plüss rugdalózó. Ezekből bőven, mert sokszor kell majd átöltöztetned, és amiből néhány darab is elég: kocsikabát, kocsicipőcske, overál, sapka stb.

További b

2011. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ami ez előbb lemaradt: :)

További boldog babavárós hónapokat kívánok!

2011. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2011. júl. 21. 06:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!