Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találok az interneten olyan...

Találok az interneten olyan listát amiben részletesen le van írva mit nem ehetek és mit ehetek szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
A vajas kenyéren kivül nem merek már mást enni, mert mindentől fáj a hasa.
2011. júl. 18. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs mert nem egyforma hogy mire reagál a baba.


általában véve:


őszibarack sárgabaracklé

K betüs ételek

2011. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha már nem eszel semmit, és mégis fáj a hasa, akkor ő egy tipikus hasfájós baba, olyan mint a lányom is volt. Én már nem mertem semmit sem enni, pedig tudtam, hogy nem az én étkezésemmel vannak a gondok. Ki fogja nőni a hasfájást.


Itt van egy lista, amit végigolvashatsz, de igazából nehéz rájönni mi is a gond. S ne vonj meg magadtól mindent, figyelj a vitaminpótlásra!


Zöld jelzéssel - amit szabad enni


Az étrend elsősorban legyen fehérjedús, tartalmazzon sok friss zöldséget és gyümölcsöt, és ómega-3-zsírsavat. Ne felejtsük el a legalább 2-3 liter folyadék napi fogyasztását sem.


Fehérjedús: húsok (elsősorban szárnyas), hal, tojás, kemény sajtok, natúr joghurtok, túró, olajos magvak, egyes hüvelyesek (pl. zöldbab)


Zöldség-gyümölcs: répa, zeller, cukkini, tök, cékla, sütőtök, saláta, spenót, sóska, alma, banán, mandarin, körte, szilva, szőlő


Ómega-3-zsírsav: lenmagolaj, repceolaj, halfélék


Sárga jelzéssel


Amit óvatosan együnk: brokkoli, borsó, karalábé, karfiol, kelbimbó, paprika, paradicsom, retek, tej, kivi, narancs, csokoládé


Az óvatosság azt jelenti, hogy ha például, készítesz egy rakott tésztát, amiben van valamennyi brokkoli, az nem gond. Vagy egy borsós csirkeragulevesből csak kevés borsót eszel, viszont a borsófőzeléket nem ajánlom. Vagy ha a húsleves zöldségei között szerepel a karalábé, és eszel belőle egy darabot, semmi gond nem lesz tőle.


Hivatalosan fél liter tej a napi ajánlott mennyiség. Mivel sajnos a hasfájásban igen jelentős szerepe van, azt szoktam mondani a kismamáknak, hogy a reggeli tejeskávéhoz vagy müzlihez természetesen még belefér. Egy masszívan hasfájós babánál viszont mellőzni kell.


Piros jelzéssel


Amit mindenképpen érdemes kerülni: gomba, újhagyma, fokhagyma, káposzta, bab, lencse, kukorica, szénsavas italok, erősen fűszeres, zsíros, füstölt ételek


A kerülendő és az óvatosságra intő ételeket a hasfájós időszak után szépen óvatosan nyugodtan próbáljátok meg bevezetni az étrendbe.

2011. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez a lista jó jön nekem is köszike
2011. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!