Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha szoptatás alatt nem ehetek...

Ha szoptatás alatt nem ehetek zöldborsót, mert puffaszt, és fájhat a baba pocija, hogy lehet az, hogy van 4 hónapos kortól adható borsós bébiétel (zöldborsófőzelék)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

A hangsúly a fájHAT- szócskán van ugyanis nem kötelező érvényü hogy fájni fog neki.


lehet hogy a babaételtől is fájna bár nincs sok baba akit 4 hósan főzelékkel táplálnának.


ez olyan hogy van 4-6 hós bébiétel amibe tejszín van azt se köteles adni senki sokan nem veszik.

2011. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sem tervezem, hogy bébiételt adok 4 hónapos babámnak, csak annyi ilyen dolog van, amit az ember nem ért...ott van még a cukor téma...a bébiételek tele vannak vele, mégis veszik az emberek, és adják a babájuknak. Persze, ő dolguk, csak kicsit furi számomra.
2011. márc. 2. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:

a héjától fájhat a pocija az meg nincs a bébiételben, át van passzírozva a borsó.

ugyan ilyenek az aprómagvas gyümik, a bébiételben nincs mag így kaphat már 4 hónaposan epret amit egyébként csak sokkal később ehetne

2011. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te milyen bébiételeket néztél, én csak olyanokat láttam, amiben nincs hozzáadott cukor (se só). Az, hogy a gyümölcs édes és természettől fogva van benne cukor, az természetes. Az anyatej is édes.
2011. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Így van, ahogy a második válaszoló is írta, ha a borsót héj nélkül eszed, az nem puffaszt. Ezért van a bébiételekből is olyan, ami már korábban adható. MInden jót!
2011. márc. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig meg kell nézni a bébiételek összetevőit, és olyat adni neki, aminek minden összetevőjét eheti már. Én nem veszek olyat, amiben cukor vagy só van, vagy egyszerre több olyan ételféleség, amit még nem evett, mert külön-külön kell őket bevezetni. Borsót én héja nélkül sem adnék 4 hónapos babának, az én kiskönyvem szerint 7 hótól adható héj nélkül, de egyébként is 6 hónapos kortól javasolják a hozzátáplálást, és mire bevezeted az almát, répát, sütőtököt stb. már el is telt 1 hónap... Azzal nem érdemes foglalkozni, hogy hány hónapos kor van ráírva az üvegre.
2011. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy ismerősünktől kaptunk néhány üveg bébiételt, bébidesszertet, volt köztük egy 4 hónapos kortól adható sárgabarack püré. Gondoltam megkóstolom, az üvegére lett volna szükségem, tejet lefagyasztani. Szóval megkóstoltam, és olyan íze volt, mintha cukorszirupot ettem volna. Na az biztos nem a gyümölcs eredeti cukortartalma miatt volt olyan. Ki is dobtam. Egyébként köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 3. 10:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!