Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki megmondaná, hogy mi a...

Valaki megmondaná, hogy mi a mostani álláspont? 1 éves a babám (júniusban töltötte be), és elbizonytalanodtam, hogy a GYED-et eddig kaptam, vagy visszaállították a korábbi rendszert, miszerint 2 éves korig jár?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a gyed a gyermek 2éves koráig jár,utána a gyes 3éves koráig!
2011. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm! én is így tudtam, csak meglepett, hogy ma kaptam levelet az oep-től, amiben a gyed utalásról küldött összesítőt június 30-ig! nem is értettem milyen okból, mikor még egy év lenne... na, ekkor elbizonytalanodtam, de persze a telefont nem vették fel...

remélem tényleg így van, és nem lepődök meg következő hónap elején!

2011. júl. 18. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2 éves korig jár, ha volt legalább 562 nap biztosítotti időd a szülés előtt.


Ha kevesebb volt, akkor annyival kevesebb ideig is jár.


De nyugi, mert olyan nem is volt, hogy csak egy éves koráig, a régi szabály szerint is egy évig járt a gyed, nem egy éves korig.

2011. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen az oep szokta küldeni,az adatlapra gondolsz szerintem ami majd az adóbevalláshoz kell,küldeni is fognak ezután is.tedd el.
2011. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek! előtte a másik gyerekkel voltam itthon gyeden - megszakítás nélkül...

minden hónapban kapok tőlük valami levelet a tárgyévre vonatkozóan (ez is fura, hogy miért nem év végén küldi ki a 2011-es évre vonatkozó összesítést az adóbevalláshoz?!) na, mindegy... a lényeg, hogy kapom a gyedet tovább! szuper...

2011. júl. 18. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!