Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy picit elbizonytalanodtam...

Egy picit elbizonytalanodtam gyed ügyben?

Figyelt kérdés

Augusztus végén fogok szülni,viszont januártól táppénzen vagyok veszélyeztetettként.Előtte folyamatos 9 éves munkaviszonyom volt.Jár így a tgyás és gyed,ha hónapok óta táppénzen vagyok?Köszi előre is.

29 h kismama


2010. jún. 13. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy jár,csak az a lényeg,hogy a szülés időpontjában is biztosított légy.(31h)
2010. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz alatt csak akkor nem jár, ha közben megszűnt a munkaviszonyod. Ha ez nem áll fenn, akkor ugyanúgy biztosított vagy a táppénz alatt is, mintha dolgoznál, nyugi:)
2010. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,hál Istennek nem szűnik meg(remélem) a munkaviszonyom,a főnököm úgy köszönt el,hogy két és fél év múlva találkozunk.:)
2010. jún. 13. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Jár persze mindkettő ha munkaviszonyban vagy. Ha jól tuudom, akkor a gyed összegét befolyásolja, mert annál a táppénz lesz az alapja. De lényeg, hogy kapsz. Ha jól tudom, a tgyást az utolsó teljes év alapján számítják, így azt nem csökkenti.
2010. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy egyik ellátás(táppénz)nem lehet alapja egy másik ellátásnak(gyed),hanem csak a munkaviszonyból származó jövedelem.Akkor lehet hogy nem tudom jól???
2010. jún. 13. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
De jól tudod, a válaszoló rosszul írta. A tgyás alapja valóban a 2009-es jövedelmed lesz, viszont arra készülj, hogy a gyed-et már a 2010-es jövedelemből számítják, és neked olyan csak a betegszabadság lesz, ami 15 munkanap (20-21 nap). Ha nem dolgoztál egy napot sem idén, akkor ez az összeg lesz a gyed alapja.
2010. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!