Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed kérdésben fordulnék...

Gyed kérdésben fordulnék hozzátok? Tudom, hogy unalmas, de olvasom itt a válaszokat, és nagyon elbizonytalanodtam!

Figyelt kérdés

2009 júliusában szültem a kislányomat. 2009 január 1-től táppénzen voltam. 2008 december 1-től voltam rendesen bejelentve a cégnél, ahol dolgozom, előtte csak minimálbérre. Azt olvastam, ahhoz, hogy végig Gyedet kapjak (mármint lányom 2 éves koráig), ahhoz nekem legalább 562 napomnak kéne lenni! De nekem nincs meg! Vagy a táppénz beleszámít? Mert egy kérdésnél olvastam, hogy csak a betegszabadság (15 nap tartozik bele).

Kérdésem az lenne, ha nem kapok a kislányom 2 éves koráig Gyedet, akkor meddig fogom kapni, és utána mit kapok?

Köszönöm mindenkinek, aki elolvassa, és válaszoljon legyen szíves, aki tud valamiben segíteni!


2010. nov. 3. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit írsz, az a 2010.05 elseje után született babákra vonatkozik. Előtte született babáknál ha megvan a 1/2 éves akkor a pici 2 éves koráig jár a GYED. Én így tudom.

2010. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál, de sajnos nem értem mi az, hogy ha megvan a pici fél éves!

2010. nov. 3. 15:15
 3/13 anonim ***** válasza:

ez az 562 nap honnan jön vajon? Én úgy tudom, hogy 365 napnak kell lennie biztosítotti jogviszonyban, amiben benne van a táppénz is ahhoz, hogy egyáltalán jogosult legyen valaki GYEDre. A GYED összegét befolyásolja, hogy a szülést megelőző év január 1-től meg van-e a 180 nap fizetett ideje, amibe a ledolgozott munkanapok, a szabadságon töltött idő és a betegszabadság, azaz a táppénzen töltött idő első 15 napja tartozik bele. Ha nincs meg a 180 nap, akkor a GYED alapja a mindenkori minimálbér kétszerese lesz.

De kérlek ne vedd 100%nak most ezt, csak kíváncsi vagyok megcáfol-e valaki?

2010. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem a pici, hanem a munkaviszony 1/2 éves. Tehát szülés előtt a 186 nap biztosítotti jogviszony.
2010. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs, nem 186 hanem 180 nap.
2010. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Arra gondolt az első, hogy kb áprilisban változott néhány dolog. Ha a babád a változás előtt született, akkor még a régi szabályok vonatkoznak rá, tehát 180 nap tgyás, 2 éves koráig gyed, 3 éves koráig gyes. Ha azóta született vagy mostanában fog, akkor 2 éves korig járnak a juttatások utána.
2010. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi kedves első válaszoló, akkor így már értem!

Neked is köszönöm második válaszoló! Remélem, hogy tényleg így van, ahogy írtad. Hátha írnak még, és akkor kiderül!

Az 562 napot itt olvastam régi válaszokban! Én is csak 365 napról tudtam!

2010. nov. 3. 15:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A mostani szabályozás az, hogy minimum 365 biztosítotti napnak kell ahhoz lennie, hogy járjon egyáltalán a gyed, DE ahhoz, hogy a gyerek két éves koráig járjon a gyed, az igénylést megelőző két évet végig biztosításban kell tölteni. Magyarul a 365 nap csak 365 nap ellátásra jogosít, a 400 nap 400 napra és így tovább.

De kedves kérdező, ez rád most nem vonatkozik, mert a babád 2010. május 1 előtt született, így rád a régi szabályozás vonatkozik: 180 biztosítotti nappal kapsz/kaptál 3 évet.

2010. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóval egyetértek. Mivel te hamarabb szültél, rád még a régi vonatkozik. Viszont a táppénz is beleszámít amúgy a biztosítotti időbe.


Az 562 nap meg ahhoz kell, hogy a mostani szabályozás szerint a kicsi két éves koráig kapd a gyedet. Valóban 365 nap a minimálisan szükséges idő, viszont az csak valamivel kevesebb, mint a kicsi másfél éves koráig jogosít gyedre.

Ha 562 napja van valakinek, akkor annál a gyed pont kitart a gyerek két éves koráig.

2010. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

16.01, ahhoz, hogy a kicsi két éves koráig járjon a gyed nem kell a teljes két évet biztosításban tölteni:) Csak 562 napot, ahogy írta az előttem válaszoló:)

Mivel a tgyás 168 nap, és a gyed jogosultság csak utána kezdődik, így a gyed eleve nem a gyerek születésétől jár két éves koráig, hanem a gyerek 168 napos korától jár még 365, vagy legfeljebb 562 napig, a második születésnapjáig:)

2010. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!