Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen veleszületett betegsége...

Milyen veleszületett betegsége van ennek a babának?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy pár hónapos babát (talán 4-5), az egyik szeme nagyobb volt mint a másik, és az egész feje nyomott volt (nem akarok bántó lenni, de mintha egy gömb alakú lufit összenyomsz két tenyérrel). Látszott a baba szemén, hogy szellemileg sem százas. Nem down-kór volt, az biztos.

Milyen betegség lehet ez?


2011. júl. 18. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy vízfejűség.
2011. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szegény
2011. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyan édesen bújt az anyukájához, és az anyukája is olyan szeretettel bánt vele, jó volt őket nézni, annak ellenére, hogy a baba milyen beteg.
2011. júl. 18. 13:51
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

ha a te gyereked lenne ilyen akkor te is ugyanugy szeretnéd.

Bár nem tudom, hogy visz rá a lélek, hogy igy írj egy gyerekről. . . ,


"feje nyomott volt "


"szellemileg sem százas"

2011. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pierre-Robin szindróma?
2011. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy bármi bántót írtam volna.

Kíváncsi vagyok, mi ez a betegség.

2011. júl. 18. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Piere Robin syndroma egy komplex arc fejlődési rendellenesség. A legalapvetőbb jellemzője a az állkapocs csont fejlődésének zavara, miáltal az a megszokottnál többé kevésbé hátrább áll, így az áll (hátrafelé) lecsapott.

Ezen túlmenően azonban több funkcionális rendellenesség is társul hozzá. Ezek egyik a nyelv variáns elhelyezkedése, úgy is lehet fogalmaz, relatíve tömegesebb volta, ami - elsősorban újszülöttkor, kora csecsemőkorban - légzési nehezítettséget okoz, ha hátraesik. Ennek elkerülésére kényszerülnek esetenként a nyelv kivarrására. Amennyiben légzési nehezítettség olyan fokú, hogy az tartósan lehetetlenné teszi a felső légutak szabad átjárhatóságát, akkor kell végezni a gégemetszést, hogy a levegőhöz való juttatás - felső, funkcionálisan elégtelen szakasz kikerülésével - megoldható.

Később az arc - a mandibula - fejlődésével ezen aránytalanságok rendeződni szoktak, azonban sok esetben kényszerülnek különböző arc-sebészeti, szájsebészeti korrekciós műtétre.

A leírtakon kívül a syndromához társulhatnak fogászati és szemészeti zavarok is.

A stoma - a gégemetszés helyének - zárása akkor lehetséges, ha már szabad légutak biztosíthatók. Erre pontos, minden szempontból előre meghatározott időpontot nem lehet megállapítani. A stoma egyébként minden további nélkül záródik, nem ez okozza ezen betegség ellátásának legnagyobb problémáját.

Sajnos konkrét esetekről nem tudok beszámolni, mivel gyermekgyógyász lévén közvetlen tapasztalataim ezzel kapcsolatban nincsenek. Ez inkább gyermeksebészeti-, gégészeti- szájsebészeti (korrekciós) probléma. babanetről


Ha nézel képeket erről a betegségről, akkor láthatsz normális arcokat, de olyan is van ahol nem csak nyomott a kicsi arca, tűnik szellemileg retardáltnak, hanem tényleg torzszülöttnek tűnik szegény.

2011. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem találtam hasonló képet, de ettől még lehet, hogy tényleg ez a betegség az.

Remélem, boldog lesz egész életében ez a kislány és az anyukája (és a családja).

2011. júl. 18. 14:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak egyszeren koraszülött volt. Kolléganőm kislánya 7 hónapra szükletett, szegény annyira csúnya volt, a szemei kidülledtek, a feje, mintha oldalról összenyomták volna. Meg voltam rettenve, mikor először láttam. Ma az egyik leggyönyörűbb kislány az ismeretségi körömben, szépen helyrealakult a kis arca, mandula szemei vannak, kerek husi arca, nagyon szép tényleg. Lehet, hogy majd a baba is kinövi, akit láttál.
2011. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!