Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitol lehet autista egy baba?...

Mitol lehet autista egy baba? Mik a tunetei?

Figyelt kérdés
Volt itt szo mar rola,hogy ne hagyjuk elbambulni a babat,mert autista lehet.picit megijdetem,mert neha szokott a babamis elbambulni.ugy a semmibe nezni.persze ez meg nem jelent semmit,tudom.amugy sokat neveto baba.sok minden erdekli is.mik a tunetei egy autista babanak?
2009. ápr. 2. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
nem attól lesz vki autista ha elbambul...ez egy genetikai betegség...szellemi fejlődésben lehet észrevenni ha baj van
2009. ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
es ez mar szuletes elott el van hatarozva,vagy szuletes utan valamitol kialakul?mondjuk egy megijedestol,vagy sztreszes kornyezettol?
2009. ápr. 2. 14:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
így igaz!Nem a bambulástól lesz autista valki hanem a génektől.Itt utána olvashatsz ha akarsz: [link]
2009. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Az autizmus nem genetikai betegség.... még most is csak találgatnak, mi okozza, van aki a di-per-te oltásra fogja, és valóban van is rá példa, hogy az addig tök egészségesen fejlődő baba szinte egyik pillanatról a másikra autistává válik, na, ez valószínűleg genetikai hajlam következménye, de ettől még nem lesz genetikai betegség. Az autista nem szívesen vesz fel szemkontaktust, meghatározott napirend szerint éli az életét, ha valami kizökkenti, zavarttá válik, de szerintem ha beírod a google-be az autizmus kulcsszót, biztosan nagyon sok egyéb infót is találsz róla.
2009. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem hinném, hogy bármi köze van annak, hogy egy gyerek néha elbambul, ahhoz, hogy autista lesz. Mindenki szokott néha bambulni, ez nem kóros.. Az autizmusnak minden korban más-más jellemző tünetei lehetnek:

Csecsemőkor


* Közöny vagy ellenállás a fizikai kontaktussal szemben, például amikor a szülők, testvére megölelni próbálják a kicsit.

* A szemkontaktus hiánya, az arc kifejezéstelensége, mosolytalansága.

* Nem sikerül válaszolni a szülők hangjára.


Korai gyermekkor


* Csupán részben vagy egyáltalán nem utánoz másokat, például nem tapsol, amikor tapsolnak neki.

* Nem mutat érdeklődést játékok és más tárgyak iránt.

* Egyáltalán nem vagy csak nagyon kevéssé figyel fel mások örömére, bánatára.

* Úgy tűnik, hogy saját világában él, és leginkább egyedül szeret tevékenykedni.

* Nem tud játékot kezdeményezni másokkal, nem tud társas játékokban részt venni.

* A felnőttekkel furcsa a kapcsolata: vagy túlságosan, vagy egyáltalán nem kötődik.

Ha még jobban érdekel a téma, nézz utána az autizmus.lap.hu honlapon! Egyébként ha a te babád sokat nevet, érdeklődő akkor biztos lehetsz benne, hogy nem autista, mert ennek a kettő viselkedésnek a hiánya a fő tünet...

2009. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az en babam sokszor eltolja a fejet ha nezem ot,kozelrol.de sokszor nez is.elegge ilyeszto ez az egesz,hogy egyik percrol a masikra lehet autista egy baba.
2009. ápr. 2. 14:34
 7/12 A kérdező kommentje:
utolso valaszolo nagyon szepen koszonom,megnyugtattal,az en babam bar nem mindig keresi a szemkontaktust,neha estefele el is bambul mar,de egesz nap kell vele jatszani,mindig valami mast csinalna,sokat nevet,es ha nevetek os is nevet.csak megijedtem az egyik kerdestol itt,hogy ne hagyjuk elbambulni a babat mert autismuz kialakulhat.
2009. ápr. 2. 14:38
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Ne foglalkozz az ilyen kérdésekkel, butaság! Nekem volt autista ovisom és bizony az nem egyik pillanatról a másikra alakul ki. Ja és, ha autista egy baba, hiába nem engedik bambulni...
2009. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem olyankor bambul a babám, amikor nem veszem észre időben, hogy álmos és már túl van a nyűglődés folyamatán is. Ilyenkor szokott elaludni játék közben.
2009. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én írtam azt hogy az oltástól egyik pillanatról a másikra autistává válhat az addig egészséges gyermek, err evalaki lepontozott. Saját ismeretségi körömben, orvos házaspár gyermekével történt, nem légbőlkapott információ!!!! Nem ijesztésképpen írom ezt és nem is azért, hogy az oltások ellen buzdítsak, sőt, én ugyanúgy hezitálás nélkül beolttattam minden ellen a gyermekemet, mint más. Csak azért írom ezt le, mert attól, hogy valaki még nem hallott erről a jelenségről, még sajnos létezik, bár nagyon ritka, és nem kell érte lepontozni a másikat! Csak okulásképp az alábbi linkek:


[link]


[link]


[link]

2009. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!