Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Nektek mivel,...

Kismamák! Nektek mivel, hogyan segítettek a szülők a babavárásnál?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanácsokkal, sok jó szóval.
2011. júl. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fúúú, rengeteg dolgot ők vállaltak át (párom szülei is, és én szüleim is): szobabútort, babakocsit, sok-sok kis ruhát és rengeteg egyéb apróságot ők vettek meg, babamérleget béreltek nekünk, stb.
2011. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az égvilágon semmivel.

Amikor megszületett, akkor se kapott semmit tőlük a kisfiam. Anyám szedett össze, ki tudja honnan, kb. 30 éves vackokat, már annyira rosszak és rossz anyagúak voltak, hogy inkább kiraktam a kuka tetejére.

A legutóbbi látogatáskor hoztak egy 1 évesre való napozót, és egy póló-nadrág szettet, ami kicsi rá.

Anyósoméktól (akik még a templom egerét is legyőzik szegénységben) sok mindent kaptunk, játékot, hintát, készpénzt (ebből lett játszószőnyege).

Egyik családtól se vártunk el semmit, de jól esett volna, ha megajándékozzák az első és egyetlen unokájukat a szüleim.

2011. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyóstól semmit,de meg is értem,mert nem állt úgy akkoriban,bár azóta se vett semmit.Viszont imádja a lányunkat és nagyon jól el van vele.

Anyámtól egy nagyon aranyos takarót kaptunk+ pár db rucit.

Anyukám kivett 1 hét szabit,hogy segíthessen nekem,de abból sajnos 5 napot otthon kellett töltenie,mert én + 5 napot töltöttem még kórházban,de utána segített nekem amiben csak tudott.

De ha bármelyik mamát hívnánk,azonnal jönnének,ha nem dolgoznak.Pl. festés előtt állunk és mindketten jönnek segíteni,mert nekem már nem nagyon menne 7,5 hónapos terhesen.Én fogom lekötni a 1,5 évesemet,míg a többiek pakolnak,de azért a lehetőségekhez képest segíteni fogok. :D

2011. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szüleim a babakocsit és a légzésfigyelőt vették (ill. odaadták rá a pénzt) + lakást újítottunk fel, a konyhabútort is tőlük kaptuk. Anyagiakon kívül sokat segítettek még eleinte kajával (főztek ránk), ami nagy segítség volt.

Párom szülei már nem élnek...

2011. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Mi külön vagyunk a kisfiam apjával de ezen a téren nálunk mindenki elött le a kalappal.Szüleimhez költöztem itt lakunk most is.Még terhes voltam amikor a babakocsit és a kiságyat az apuka megvette.Ezem kivül ami kelett még az mindent én vettem meg de nagyon sok dolgot vettek a szüleim is.A lakás festését is én álltam.Kombi kiságyat vettünk az elején bőven elég volt a kis ruháinak mert nyári baba a fiam.Késöbb vettem egy nagyobb szekrényt is.A mai napig is mind az édesapja és a nagyszülök is segitenek.Mindig épp azzal ami kell.Álltalában megkérdezik kell e valami és azután van a vásárlás.Fölösleges dolgokat sosem hagyom,hogy vegyenek se ruhát se játékot,semmit.

2011. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!