Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától érdemes...

Mennyi idős korától érdemes egy fiúbabát póló/nadrágba öltöztetni "egyberuha" helyett?

Figyelt kérdés

Bocs, nem tudom a pontos nevét annak a bizonyos kezeslábasnak, talán rugdalózó, szóval arra gondolok, ami az egész testet beborítja.

Mert kinéztem a kis unokaöcsémnek egy helyes felsőt, viszont tudom, hogy sokan még 1 éves korban inkább a kezeslábast preferálják, talán mert abban nincs kint a derekuk a babáknak.

Szóval nem tudom, milyen méretűt vegyek belőle?

pl. 12-15 hónaposra valót, vagy inkább csak 1,5-2 évesre valót?

Köszi a válaszokat!


2011. júl. 19. 01:15
 1/9 anonim válasza:
Legtöbb anyuka tényleg a kezeslábast tartja előnyösebbnek, emiatt ha 12-15 hónapos babára való felsőt veszel, lehet hogy csak ott fog a szekrényben állni. Én a helyedben 1,5-2 évesnek valót vennék, mert legfeljebb belenő, és nagyobb korában hordja majd :)
2011. júl. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Én nagyjából 6-7 hónapos korukig adtam rájuk rugit (68-as méret volt a legnagyobb, amit vettem, talán egy-két 74-est kaptunk, de ezeket már nemigen használtuk ki). Bady úgyis volt rajtuk, így a derekuk nem volt kinn. Viszont felsőt nyárra nem sokat hordtak, ekkor is inkább badyt adtam rájuk felülre, nem annyira a derekuk miatt, hanem a pelus nem mászott le olyan könnyen róluk.

Viszont ősztől tavaszig a bady fölé lehet/kell adni felsőt, hiszen akkor már elkel még egy réteg a babákon.

2011. júl. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

rövidujjú body fölé úgyis kell adni valami felsőt. Szerintem a lényeg a body, ami tartja a pelenkát és védi a derekát, ehhez lehet nadrágot adni rá. Én már fél éves korától így öltöztettem, nekem nem tetszik a rugdalózó, csak kicsi babákon.

Most egy éves múlt a kicsi, nyáron, ha nagyon meleg van, pólót kap body nélkül rövidnadrággal, tavaly meg rövid rugdalózót kapott, ún. napozót.

Szerintem egy éves korban már cipő van a gyerek lábán, az átlag 10 hónaposan már jár kapaszkodva, legalábbis feláll, ahhoz meg már nem adnak rá rugdalózót.

Ha a nagyobb méretet veszed, azzal nem tévedhetsz :)

2011. júl. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az az átlag, hogy 6-7 hónapos kor fölött már nem nagyon adnak rugit a babákra, max. éjszakára, pizsi gyanánt. Én is olyan 5-6 hónapos kor körül váltottam át nappalra más ruhára: kantáros naci + póló, stb.

A body az alap, tehát azt tényleg sokáig hordanak a babák, a pelust is könnyebb vele rögzíteni (21,5 hónapos a kisfiam, és szoktam rá bodyt adni még időnként - nem csak éjszakára).

De 12-15 hónaposra való felsőt nyugodtan vehetsz!!!

2011. júl. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyukája válogatja. Az én lányom kb. 3 hetes koráig hordott rugdalózót, mert folyton kihúzta belőle a lábát. Így onnantól kisnadrág, bodyval. Mióta jó idő van (kn. 3 hónapos kora óta) meg rövidnadrág pólóval.

De szerintem is vedd a nagyobbat, az a biztos! :)

2011. júl. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Én kb 2 hónapos korától nadrágot meg pólót adok a body felé. Nem nagyon tetszettek a rugdalózók.
2011. júl. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akár egész kicsire is lehet adni. Ez anyuka függő, hogy melyiket preferálja. Míg kicsi, kényelmetlen a dolog, mert ahogy kézbe veszed csúszkál a felsője. Rendszeresen legkorábban félévesen adnék neki. De alkalomadtán még kisebbre is lehet, anyuka ad majd alá bodyt, úgy kényelmesebb. Te tudod, hopgy az anyuka milyen típus, de ha veszel egy 1 évesre valót, az még kisebbre is jó, pólóban elég nagy a mozgás, sokáig lehet egy-egy darabot hordani
2011. júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hónapos és 2 hetes korától kezdve pólót és nadrágot (hűvösebb időben pulcsit, esetleg atlétabody-t a póló alá) adok rá a babakocsiba ha megyünk valahova. Otthon mindig bodyba vagy rugiba van, mert otthon többször felveszem, meg kényelmesebb is neki.De a kocsiba nem ficereg annyit, hogy kint legyen a dereka. Legalábbis nekem mindig alszik séta közben, lehet ezért nincs kint.
2011. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2011. júl. 20. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!