Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki megvárja az egy éves...

Mindenki megvárja az egy éves kort a tej-kóstolással?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Az unokám már 11ho elött kostolta azota issza a kakaot. Dehogy vártuk ki
2011. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát mi mindenképp megvárjuk, sőt még egy picit tovább. (9 hós most a kislányom)
2011. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
:) 9 hós a fiam, s csinálnék neki tejbedarát, ezért kérdeztem! :)
2011. júl. 19. 13:54
 4/14 A kérdező kommentje:
Miért vártok még tovább?
2011. júl. 19. 13:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Én igen, megvártam. Egy éves kora után készítettem csak neki rendes tejből tejberizst és tejbegrízt, addig rizstejet használtam erre a célra. Miért? Mert nem ajánlott 1 éves kor alatt a tehéntej fogyasztása. Megterhelő a veséknek, a gyomor- és bélrendszernek.
2011. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19 hós a babám, de tehéntejet még csak tejbedarában vagy főtt ételben adtam neki. 13 hós koráig szopizott, azóta babatejet kap. Úgy tervezem kb. 2 éves koráig nem is adok neki tehéntejet, csak a már fent említett módon. És, hogy miért várok vele? Mert a tehéntej vas és fehérjetartalma nem megfelelő az ilyen kicsik számára. Ha van laktózérzékeny a családban, akkor meg mindenképp érdemes kivárni a 2 évet. Bár én nem vagyok laktózérzékeny, csak laktóz intoleranciám van. Ezért is. De mindenki maga dönti el, hogy mikor mit ad a babájának!
2011. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kb. 10 hónapos lehetett a lányom, mikor főztem neki feles tejben tejbegrízt. A baj csak az volt, hogy az sem ízlett neki, mint ahogy a dobozos tejpép sem. :(

Épp azért próbáltam én főzni neki, hogy hátha majd az jobban csúszik. Tévedtem.

2011. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20 hónaposom még nem ivott tehéntejet, csak főtt ételben kap 1 éves kora óta
2011. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen kapott csak tejet
2011. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ki ne hallotta volna nap mint nap hogy "a tej egészséges" vagy "tápanyagokban gazdag", "a gyermekek számára fontos" stb... Sajnos az alábbiak szerint pont az ellenkezője az igaz.

Kérem, fordítson egy kis időt erre a cikkre. Mindig az váltja ki a legnagyobb megdöbbenést és kételyt, amit nem a többség hangoztat vagy csinál. Az alábbi tények nagyon befeketítik a tejet. Ha a fenti reklám szövegek igazak volnának, akkor könnyű lenne igazolni a valódiságukat. Vegyük csak sorra ezeket a vizsgálati eredményeket!


Meghökkentő adatok

Ha a tej és tejtermékek valóban egészségesek, akkor minél rendszeresebben fogyasztva belőlük, az egészség annál kicsattanóbbá kellene hogy váljon. De a felmérések hidegzuhanyként hatnak és ennek az ellenkezőjét mutatják.


Dr. Robert M. Kradjian orvos a honlapján kifejti hogy a szakirodalom például 1988 és 1993 között 2700 tanulmányban foglalkozott a tejjel a "gyógyászat" címszó alatt. Ebből ő személyesen közel 500-at vizsgált meg. Ezt írta:

"Hogyan foglalhatnám össze ezeket a cikkeket? Még a borzalmas minõsítésnél is rosszabbak egy picivel. Elõször is, egy szerző sem beszélt a tehéntejről mint egy mellékhatás nélküli kiváló ételről és mint 'teljes értékű étel'-ről, mint ahogy azt az ipar elhitette velünk. A kiadott riportok fő fókuszában ezek voltak: bélgörcs, bélfertőzés, belső vérzés, vérszegénység, allergiás reakciók csecsemőknél és gyerekeknél, valamint fertőzések mint például salmonella. Még baljóslatúbb a szarvasmarha fehérvérűség vírusától való félelem, vagy a BIV (bovine immunodeficency virus) nevű szarvasmarha AIDS-szerű vírusától, valamint a gyermek cukorbetegség előidézésével való kapcsolatától. A tejben levő vérrel és fehér (genny) sejtekkel, valamint a benne levõ kémiai anyagok, permetek egész sorával is foglalkoztak. Gyermekeknél ezek a problémák merültek fel: allergia, fül- és mandula fertőzés, ágybavizelés, az asztma súlyosbodása, bélvérzés, görcsök, és 1-es típusú cukorbetegség. A felnőtteknél a problémák inkább a szívbántalmak és ízületi gyulladás, allergiák, homloküreg gyulladás, és a sokkal komolyabb fehérvérűség, meg a lymphoma-ban és rákban való közreműködése."

2011. júl. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!