Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálással mindenki...

A hozzátáplálással mindenki megvárja a hat hónapot?

Figyelt kérdés
Vedőnő szerint 4 hónapos kortól lehet,de máshol meg azt olvassom hogy 6 hónapos kort várjuk meg.
2011. jan. 23. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

4 hónapos volt mikor elkezdtem, nem anyatejes.


Meg fognak oszlani a vélemények...

2011. jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Na most majd kapok a fejemre,de én az anyatejes babámat 4 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni,most 7 hónapos gyönyörüen szopizik is,meg nagyon sok félét eszik is már.
2011. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
én megvártam
2011. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Mi is adtunk nekik már 6 hónapos kor előtt, de csak óvatosan. Nem szabad mindjárt körömpörkölttel kezdeni. :-) És a mennyiség se mindegy.
2011. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Tápszeres volt a babám,és az orvos és védőnő javaslatára már 4hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást!
2011. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Érdemes megvárni, mert akkor elég érett a bélrendszere ahhoz , hogy megemésszen mást is a tejen/tápon kívül. Ha ennél előbb eteted, később gondok lehetnek az emésztésével.

Második lányom tápos volt, mégis a doki is, védőnő is azt tanácsolta, várjam meg a fél évet. Amúgy mindkettőnél megvártam.

2011. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Sziasztok!

Nekünk nem szopizhatott a nagylány, mert gyógyszert kellett szednem, a tápszerre pedig kijött az allergiája kb 3hónaposan. Akkor csak normál ételeket kaphatott. A doki így tartotta jónak. Aztán mivel túl korán kapott mindent, most 4 évesen allergiás a búzalisztre, kukoricára, rizsre, zabra, szójára, tojásra, és még sorolhatnám....

Most 6hós terhes vagyok, de tuti, hogy a lehető legtovább húzom majd a kicsivel a hozzátáplálás elkezdését.

2011. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

èn Németországban élek, és épppen most olvastam egy könyvet a hozzá táplálásról. itt azt mondják 5-7 hónap között minden gyereket el kell kezdeni hozzátáplálni. még anyatejest is érdemes a betöltött 4-ik hónap után. a gyomra már kis mennyiségben elöbb is képes az emésztésre, de elöbb idö nem javasolt, mert még nem tud igazán kanállal enni-nyelni.


érdekes golgokat ír a könyv, a tehén tejtöl a tojásig mindent be kell vezetni, habár kis mennyiségekben, de ez az idö mikor még a szervezet nem reagál alergiával a gluténra stb...

Itt az anyatejeseknek is javasolják az 5-ik hónaptól a hozzá táplálást.


Otthon anyukám nyugdíjas, de védönö volt, és azt mondja régen ugyan így volt. az ö több mint 30 éves praxisa alatt ezereszer változott a hozzá táplálás módja, volt hogy minden tíltva volt. Ö mindig is azt vallja hogy lassan kismennyiségekkel az anyatejes babákat is ellehet kezdeni. mindent kismennyiséggel, és figyelni a cukor menteségre és egyéb kritériumokra.

2011. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem,és ez csak vélemény(egyéni)

Meg kellene várni a hozzátáplálással a 6 hónapot, DE ez alatt nem azt értem, hogy egy kis kanál almalevet, vagy barackpürét ne kaphatna.

Nagyon szép, és jó lenne, ha mindenki tudna sokáig szoptatni,de az új izek megismerése is NAGYON fontos mértékletességgel és kellő oda figyeléssel, de ezt is szerintem jól szopó, hizó csecsemőnél 5-6, jól fejlődő tápszeres babánál is 4,5-5 hós kor után.


Hagyjuk őket, hogy megérjen rá a gyomruk, és időt, hogy megszokják az új izeket.


Tehát azt mondom, hogy hozzáTÁPLÁLÁS 6 hós kortól, de kóstoltatni lehet már picit hamarabb

2011. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
5,5 hónapos volt a fiam,amikor elkezdtem kóstoltatni vele a gyümölcs leveket.anyatejes volt.most már 16 hónapos múlt,mindent megeszik,imádja a zöldségeket.én nem bántam meg,hogy vártam.
2011. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!