Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eddig anyatejet kapott csak...

Eddig anyatejet kapott csak babám, ma szeretném elkezdeni a tejpépet, de csak este, hátha végig alussza az éjszakát! Legalábbis azt olvastam róla! Hogyan adjam neki? Cumisüvegből vagy kanállal, ahogy a doboz írja?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem kezdeném este, mert:

1. a hozzátáplálás kezdetén mindig csak kóstoltatunk, tehát 1-2-3 kiskanál az újdonságból, amivel nem lakik jól

2. mindig délelőtt adjuk az új ételt, hogy ha nem bírja a pocakja, görcsöl tőle, kibukja stb., akkor az nappal történjen, ne éjjel

3. a frissen fürdetett babád feltehetőleg csupa tejpép lesz, mert ide-oda folyik, esetleg kiköpi, kibukja, egy cumisüvegnyit meg nem tanácsos elsőre adni


nem tudom, mennyi idős a babád, de én inkább délelőtt adnék neki, pár napig csak pár kanállal, és ha nem gond, 4.-5. nap váltanék ki egy étkezést így délelőtt. a következő héten adhatsz neki akár már este is.

2011. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,igazad van,5hónapos!
2011. júl. 20. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:

holnap de. add aztán holnap után mehet este.


nem tápi helyett adod! tehát mindent csinálj úgy mint szoktál csak előtte fél-1 órával kanalazd be a tejpépet.

szilárd kaját soha nem teszünk cumisüvegbe! most kell megtanulnia kanalazni, nem majd 3 évesen az oviba!

:)

2011. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

bocs, lehet kicsit érthetetlen volt.

tehát mondjuk este 8kor tejpép, aztán fürdés, 9kor meg megkapja a tápiját amin elalszik.

a vacsorát nem váltjuk ki hanem pótoljuk még nagyon sokáig! :)

2011. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek nagyon igaza van. Mi este adtunk neki 6 hónaposan pár kanál tejpépet, amitől olyan allergiás reakciója lett, hogy hajnali 1-kor értünk haza az ügyeletről. Kiderült, hogy tejfehérje allergiás és a dobozon feltüntetett babatej, az bizony tehéntej.
2011. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azért adtam a lányomnak este hogy hátha végigalussza az éjszakát, most másfél éves de még soha egy éjszakát sem aludt át.

Mondjuk én üvegből adtam neki, meg amikor éjszaka még evett, én akkor is azt adtam neki(csak két hétig tudtam szoptatni), hátha csak egyszer kelne fel, de még a mai napig is felkel vagy 4szer. De remélem nektek sikerül átaludni az éjszakát.

2011. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!