Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam neki a tökfőzel...

Hogy csináljam neki a tökfőzeléket? Apával nem igazán szeretjük igy még nem is csináltam!

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? (Mert nem mindegy pl. habarás vagy rántás miatt).
2011. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10 hónaposomnak úgy szoktam, hogy legyalulom a tököt, kevés olajra teszem, kis lángon fedő alatt párolom. (enged elég levet, ha mégsem kevés víz) kis só, cukor, a végén kapor beleaprítva. lisztes rántással sűrűsítem vagy főtt, tört krumplival.
2011. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én egyébként így szoktam: olajon pirítok kevés aprított vöröshagymát, rádobom a tököt, pici víz, aprított kapor, kevés vegeta, és hagyom fedő alatt puhulni. A végén kikeverek simára lisztet és tejfölt (10 hónapos kortól csináltam így, előtte natúr joghurtot használtam 8-10 hós kora között), és ezzel behabarom. Összerottyan, és kész. Magunknak még egy kis ecetet szoktam belerakni, mert én pl. savanykásabban szeretem.
2011. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
9 hós. Bocsi lemaradt:)
2011. júl. 21. 12:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2011. júl. 21. 12:50
 6/10 anonim ***** válasza:

ha ti nem szeretitek, sokkal egysszerűbb, ha veszel üvegest, kecskemétinek van.


Én 1x csinálztam sóskát, úgy hogy mésg szagától is undorodom, nem si lett ehető, aki szereti, az sem ette meg, nem lehet úgy valami főzni, ha nem szereted

2011. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

pici hagymát felszeletelsz nagyon kicsire, megdinszteled olivaolajon. rárakod a gyalult tököd, picit megsózod, lefeded és párolod míg meg nem puhul.

utána egy kis doboz tejföltbe teszel egy kanál lisztet, beleteszed a főzelékbe, jól összeforralod és kész.


ha még nem eszik tejfölt:

hagymát megdinszteled, egy kanál lisztet szórsz bele, rárakod a tököt, picit megsózod és fedő alatt készre főzöd.


jajj persze kaprot tehetsz bele :) ha szereti a kaprot, a végefelé tedd bele, ha nem annyira, akkor rögtön a tökkel tedd, úgy gyengébb lesz az íze

2011. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

Fedő alatt kevés vízzel puhára pároltam a tököt.

Külön készítettem pici rántást egy teáskanál olajjal.

Belekutyultam, nagyon picit megsóztam.

Tettem bele pici csirkemellet és összeturmixoltam.

Igaz az én lányom csak 6 hós volt akkor.

Holnapra tervezem megint, akkor már kaprot is teszek bele egy csipettel.

2011. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
.
2011. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi az üziket! Nagyon fini lett, még nekem is izlett, ugy néz ki megváltoztam megint...!


Nem rajongok az üvegesért csak akkor kapja ha nem vagyunk itthon, megyünk itthonról el.


Köszi mégegyszer mindenkinek!

2011. júl. 21. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!