Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktasam máshoz is?

Hogy szoktasam máshoz is?

Figyelt kérdés
A kislányom hat hónapos és szinte csak velem van el,ha lát vagy érzi az illatom akkor már rögtön sír hogy hozzám akar jönni,de ha nem lát akkor is csak kevés ideig van el.Mit tegyek hogy segítsek neki máshoz is hozzá szoktatni.Még szopunk és nem nagyon tudunk sokáig elmenni a párommal sehova főleg ezért sem.
2011. júl. 21. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Idővel megszokja a többi embert is. Nem ritka dolog, hogy egy pici baba ragaszkodik az anyjához.

Lányom most 9 hónaposan kezdett el jobban ellenni másokkal is, de eddig csak én és én voltam neki jó.

Szerintem ezt erőltetni nem lehet, főleg ha érzékenyebb a babád.

2011. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó sokféle választ fogsz kapni, a vélemények ketté fognak oszlani. Van aki azt fogja mondani, hogy miért vártál vele eddig, két naposan már a mamival kellett volna lennie, stb... Más pedig azt, hogy még egy évesen is kösd magadra, menjél így a pároddal bárhová. Én az arany közép út híve vagyok. Addig sosem hagytam senkinél a gyerekeimet, míg nem éreztem úgy, (és nem tudtam esetleg megbeszélni a gyerekkel, ha már olyan nagy volt) hogy szívesen van ott, jól fogja magát érezni. Az első gyermekemet még a saját apjával sem engedtem el sehova az első hat hónapban, mert ő borzasztóan érzékeny, sírós baba volt. De utána rohamosan fejlődött, elkezdett mozogni, hozzátáplálódni, kinyílt a külvilág felé. Mindig is szégyenlős, nehezen barátkozós maradt, de azért Apával később már jól megvolt, Mamiékkal kb. egy éves korában maradt meg. Középső gyermekem egy rendkívül rugalmas kisfiú. Őt már 3-4 hónaposan mertem a Mamiékra hagyni, míg mondjuk egy órára elmentünk vásárolni. A harmadik gyermekem egy nagyon nyugodt, nem sírós három hónapos kisbaba, őt simán ott hagyhatom 2-3 órára (4 óránként szopizik), élvezi, hogy kényeztetik ilyenkor. Egyiket sem hagytam még éjszakára másnál, nem is szeretném, míg ők nem mondják azt, hogy szeretnének ott aludni.
2011. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


A fiam kb. 18 hónapos koráig még a havonta hozzánklátogató nagymamától, nagypapától is elkezdett sírni! Most egész jó a helyzet, pár percig durcizik , aztán már mondja is a magáét:) /2 éves múlt/.

Viszont olyan gyerekkel is találkoztam, akit abszolúte nem érdekelt, ha más jött hozzájuk. hiába na, az egyéniségük már ilyen korban is kezd megmutatkozni!:)

2011. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom se nagyon szeret másnál lenni, csak nálam, vagy az apjánál. Nálunk ez azért alakult így, mert nagyszülők nem nagyon vannak a közelben. (Anyósék 300 km-re, eddig 2x látták.) Nálunk a megoldás az, hogy aki megfogja, az induljon is el vele. Általában pár perc séta után már nem érdekli, ki hurcolja a kis seggét. :) Utána már akár le is lehet vele ülni, semmi problémája nincs.
2011. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes mert a lányom az első perctől fogva körül volt véve másokkal (mindkét nagyszülő közel lakik, összejárunk kisbabás barátokkal stb).

Az első 4 hónapban nem is volt semmi baj, de aztán rájött a lányom, hogy anya csak egy van és kb. 8 hónapos koráig visított, ha oda akartam volna adni valaki másnak. Akkor is ha az illetőt naponta látta (pl. nagymama). Úgyhogy ez egy korszakos dolog, valakinél előbb, valakinél később kezdődik és múlik el. (vagy nem is jön elő)

2011. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lányom elvolt általában mindenkivel, főleg nagyon kicsiként. Aztán sem volt nagy gond, főleg családtagokkal.

Ikerfiaim teljesen mások. A kisebbik újszülöttnek minenkivel elvolt, mindenki ölében megmaradt, aztán 2-3 hós kora után csak velem volt el, még apjával sem. Mondta is szegény sokszor, hogy őt nem szereti ez a gyerek. Most 11 hósak, kb 1 hónapja még mindig bújuk, de már elvan azokkal is több ideig, akikkel azért többször találkozik, mondjuk hetente. És apa a minden, ha megjön már mászik hozzá és tépi a gatyaszárát hogy vegye fel.

A nagyobb kicsinek volt anyás, aztán pár hós kora után bárkinek mosolygott, mindenkinek az ölében elvolt, mindegy ki vette fel, csak ölben legyen. Aztán most pár hete kezdte hogy megint anya van a középpontban, én kellek legtöbbször, bújuk, puszit ad.

Mondjuk azt mindkettő.

Szopizik még mindkettő.

Majd alakul magától. Egyszer anyósom a kisebbet akarta magához édesgetni, vagy inkább leszoktatni "rólam", hogy legyen el vele is. Szegény kicsim (én hülye meg belementem egy darabig a próbálkozásba), elvitte a szobába, mutogatott neki ezt-azt, de csak nyöszörgött a kicsim utánam. Nem bírtam sokáig, mentem érte. Nem jött be. Apóstól meg üvöltött ha meglátta. Az meg mindig cseszegette, direkt elvitte (persze mikor én nem voltam ott, és nem tudtam megakadályozni, sírni sosem hagytam náluk és senkinél sem. MOndjuk az én szüleim amint sírtak, mindjárt átadták, csak hogy ne sírjon a kicsi.) hogy azért sír mert lát engem, stb... Hát mást akit ugyanannyiszor látott a fiam, sokkal előbb elfogadott, mint őt. Szóval nálunk az erőszakosság a fordítottját váltotta ki.

2011. júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam körülbelül 6 hónapos koráig nem foglalkozott vele,hogy ki fogja meg,ki beszél hozzá,ki játszik vele.Nem félt senkitől,nem sírt,csak aki nagyon nem tetszett neki,vagy aki hangosan szólt.7 hónapos kora körül elkezdett félni az emberektől,sír utánam.nem tudok vele elmenni nagyobb bevásárló központba,mert ordít.Anyukámnál marad meg,meg nálam.És az az érdekes,hogy hiába az apukája külföldön dolgozik és 3hetente jár haza,tőle nem fél,megengedi,hogy felvegye az ölébe,ezek szerint érzi,hogy az apukája.Anyósomék,sógornőmék mikor jönnek,akkor amiért tőlük fél a gyerek,azért úgy gondolják,hogy én vagyok a hibás,mert hogy emberek közé kell vinni a gyereket.Hát én másképp gondolom ezt.Szerintem ez a korszak eljön minden babánál és ezt túl kell vészelni.
2011. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!