Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cicifüggő a kislányom 10...

Cicifüggő a kislányom 10 honapos hogyan szoktasam vissza a kiságyába mert északa mindig a nagyágyba tettem magam mellé és ugy cicizet de 20 percenként ébred északa és csak cicivel alszik vissza? Nagyon fáradt vagyok nappal mit javasoltok mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

ugyanilyen volt a 4 hós kislányom. együtt aludtam vele a nagyágyban, folyton a mellemen lógott, már a kimerülés határán voltam, teljesen magam alatt.

aztán besokalltam és az esti szopi után betettem a kiságyába, rázártam az ajtót és átmentem a férjemhez aludni. na azóta a kisasszony 10-12 órákat alszik ébredés nélkül, vagy max. egyszer ébred szopizni. A férjem fogalmazta meg jól: én a gyerektől, a gyerek meg tőlem nem tudott aludni:)

Nem tudjátok megoldani, hogy a pici külön szobában aludjon? Nálunk ez vált be!

2011. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jé, nálunk is a külön szoba oldotta meg a helyzetet. Bár ennyire nem volt cicifüggő a lányom, de ettől még nagyon fáradt voltam, és aztán meguntam, és átköltöztünk párommal a másik szobába, lányunk pedig maradt abban a szobában, ahol eddig is aludt. Ekkor ő féléves volt.

Lányod viszont már 10 hónapos, tehát már sokkal inkább hozzászokhatott a helyzethez, így biztos, hogy időbe fog telni, míg rendeződik a dolog.

A te kitartásod kell hozzá. Nincs cicizés és kész. Rá fog jönni, hogy este nincs mese, aludni kell. Ő nem evésre használja a cicit, hanem alvásra, tehát ha nem adod oda neki,akkor rá kell jönnie, hogy az elalvásnak más módja is van. Esetleg simogasd őt elalváskor, vagy ha nagyon sír akkor vedd fel őt, nyugtasd meg, majd tedd őt vissza a kiságyba és hagyd ott (persze ezt nem arra értem, hogy hagyd egyedül, ha torka szakadtából ordít, de csak nyöszörög az nem baj).

Arra gondolj, hogy ezzel nem vagy kegyetlen és rossz anya, hanem az a cél, hogy egy nyugodt, kipihent anyát varázsolja a babádnak!

2011. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. jún. 17. 11:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Pillanatnyilag nem megoldható hogy külön szobába aludjunk
2011. jún. 17. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de hogy csináltad ezt első? Kimentél a szobából és nem is sírt a babád? Simán ment az átállás?
2011. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:


na szóval nálunk úgy volt, hogy van a gyerekszoba, ahol van egy kihúzható kanapé is én azon aludtam. Este 8-kor volt a fürdetés és utána cici majd elaludt a kislányom. betettem a nagy ágyba (a kiságyat csak a napközbeni alvásokra használtuk) én meg kimentem még mert nyilván este fél 9-kor én még nem akartam aludni. Majd amikor elálmosodtam, bementem a kisszobába és befeküdtem a kislányom mellé. Aztán éjfél után ébredt is már szopizni, majd onnantól kezdve egyre gyakrabban, már ott tartottunk, hogy óránként kérte a cicit. próbáltam azt a variációt is, hogy a kiságyba rakom és én fekszem egyedül a kanapén, de úgy is ugyanolyan gyakran ébredt. csak cicin volt hajlandó aludni én meg már hulla fáradt voltam a kimerítő éjszakázástól.

Aztán 1 hete történt, hogy besokalltam és a család tanácsára összecsuktam a kanapét, kész, befejeztük az együtt alvást. Az első külön alvós estén is ugyanúgy történt minden mint előtt, fürdés, cici majd alvás, annyi különbséggel, hogy én már nem a gyerekszobába mentem lefeküdni, hanem visszaköltöztem a férjem mellé. Azóta is átalussza az éjszakákat, bár volt 1-2 alkalom amikor egyszer megébredt szopizni,akkor bemegyek hozzá, szopizik és vissza is alszik.

annyi még, hogy rájöttem, hogy ha hasra rakom le aludni, akkor sokkal tovább alszik, annak ellenére, ha amúgy meg utál hason lenni napközben.

2011. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok. Nekem a kisfiam 3 hónapos és nagyon cicifüggő. Csak úgy tud elaludni. S ha el is alszik, és elmegyek mellőle, felébred. A kiságyba se tudom berakni mert ahogy megemelem szintén felébred. Próbáltam hogy beraktam, hogy aludjon el, de csak egyre izgatottabb lett. Pedi biztos álmos volt, látszott a szemén meg ásítozott. Van h félóra múlva felébred. Azt hallottam h azok a babák akik a szülők mellett alszanak, felszínesebben alszanak, nem tudnak olyan mélyen elaludni. Nem tudom hogy sikerülne elérnem h beteszem a kiságyba és alszik tovább és vissza is tudjon aludni? Köszönöm a valaszokat.
2020. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!