Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes vmit adni...

Mikor érdemes vmit adni hasfájásra? Szél és széklet segítésére?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha a baba sír, de végülis sikerül neki, akkor adjak pl. Mecsek teát? És más kell a pukira, mint a kaki elősegítésére??
2011. júl. 22. 14:05
 1/5 A kérdező kommentje:
És mikortól lehet monani, hogy nem sikerül a széklet?? Ha mondjuk x napig nem kakil?
2011. júl. 22. 14:07
 2/5 anonim ***** válasza:

anyatejes babánál 1 hét után van gond ha nem kakil. de ha látod, hogy nyom, kínozza a kaki (ami nem a pocakfájással egyenlő) akkor segíteni kell pl. szélcsővel, lázmérővel, laevolac sziruppal, kúppal, persze naponta 2x pocakmasszázs kell, már sokszor az megoldja.


pukira az édeskömény tea a jó, ha anyatejes te egyél sok köménylevest és igyál édesköményteát, nem kell a babát teáztatni ha nem muszáj, így is nagyon hatásos.


pocakfájásra pocakmasszázs, cseresznyemagpárna, torna, infacol, espumisan, angolvíz


nagyon fontos, hogy figyelj az étrendedre, ne egyél semmi puffasztót és semmi fogót, jó kis lekváros kenyeret nyugodtan eheted amikor csak kívánod :D szinte minden átmegy a tejbe, így elősorban a saját táplálkozásodra figyelj

2011. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A csecsemőkori hasfájás (kólika) oka nem a nemkakilás, hanem a gázok nehéz ürülése, feszítése. Ettől görcsölnek a belei.

Ha szoptatod ne adj neki semmilyen teát, mert egyrészt ha cumisüvegből adod akkor cumizavaros lesz, másrészt az anyatej egy védőréteget képez a baba belein amit a tea lemos. Ha tápszeres, akkor mindegy, próbálkozhatsz Mecsek teával.

Mi kipróbáltunk Espumisantól Incacolig mindent, semmi nem használt. Az egyetlen ami hasznos volt az a szélcső, tudjom ajánlani nektek is.

2011. júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 hetes, már dél óta ébren van. Ölben elaludt, néha-néha felsírt, de hamar sikerült mindig megnyugtatni. Pukizott néhányszor. Aztán leraktam a kiságyába, de felkelt a bélmozgásaira. Vagy az idő miatt nyűgösek ma amúgy uis??
2011. júl. 22. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
szia.sajnos én nem tudom válaszolni a kérdésedre,de nálunk is ugyan ez a helyzet.3 hetes a kisbabám,anyatejes és neki is fáj a pocakja nyűgös és nem akar aludni.este is ébren volt fél 8tól fél 12ig.ma meg összesen 4 órát aludt egész nap.én adom neki az espumisant de nem látom hogy használna.úgyhogy maszírozom a pocakját így tud pukizni.én is tanácstalan vagyok mert első baba.remélem sikerül valami megoldást találnunk.arra meg már én is gondoltam hogy az idő miatt ilyen,mert eddig semmi baj nem volt,aludt és evett,ha meg ébren volt csak nézelődött.
2011. júl. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!