Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babád,...

Mennyi idős volt a babád, mikor visszamentél dolgozni?

Figyelt kérdés
Akinek 3 évesnél fiatalabb volt a gyereke, miért ment vissza dolgozni a gyed, gyes lejárta előtt? Bölcsi vagy bébiszitter? Esetleg apa gyesen? Nekem 1,5 éves a kisfiam most, csak kíváncsiságból kérdezem.
2011. júl. 22. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Én még nem mentem vissza,majd a lányom 4 éves kora körül szeretnék.
2011. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Két éves volt a lányom, amikor bölcsibe kezdett járni. Vissza kellett mennem dolgozni, mert a pénz nagy úr ;) Eleinte én kinn sírtam, ő benn, de hamar megszokta. Nagyon élvezte a bölit.
2011. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves volt a kisfiam amikor visszamentem dolgozni.Óvónőként dolgoztam előtte,de születésekor megszűnt a szerződésem.Az egyik kolléganőnk nyugdíjba ment,és az ő helyére határozatlan idejű szerződéssel mentem vissza dolgozni.Ezt a lehetőséget nem lehetett kihagyni,helyben van,és imádom is a munkám,ha valami nagy baki nem történik nekem "nyugdíjas" állásom lett így.Nehéz volt elválni a kisfiamtól,de napi 6,5 óráról van szó,amiből 3-at alszik ebéd után.Szerencsénk volt,mert igaz nem kis szervezés árán,de férjem vagy szüleim vigyáznak rá addig amíg dolgozom.

Sajnos ha nem mentem volna vissza dolgozni,akkor a kistesóra csak gyest kapnánk majd,azt meg nem tudtuk volna vállalni.Így lassan jöhet a kistesó,lesz TGYás,Gyed,és utána munkám is.Nehéz,de jó döntés volt úgy gondolom.

2011. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is majdnem 1,5 éves a lányom, én nem megyek vissza a gyed lejárta után, mert tervezzük a második babát, a lányom 3 éves kora előtt.
2011. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se mentem még vissza dolgozni, de 2 éves korában mindenképpen visszamegyek. Egyrészt a pénz sem mindegy, másrészt se a férjem, se a nagyi nem tud majd annyit foglalkozni vele.

Bölcsibe szeretném adni majd, ha nem is egész napra, de szeretném beszoktatni, férjem vagy a nagyi segít ebben.

2011. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen ment bölcsibe, én anyagi okok miatt vissza dolgozni
2011. júl. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen fog menni a fiam bölcsibe én meg dolgozni.gyesből nem tudnánk megélni.
2011. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 19 hónapos most a fiam és szeptembertől megy bölcsibe 21 hónapos lesz akkor.Azért megy két éves kora előtt mert ugyan csak decemberben töltené be a második életévét,de nincs évközbeni felvétel.Egyébként anyagi okok miatt adom be,sajnos kénytelen vagyok visszamenni dolgozni.Amúgy pedig nem is baj,legalább vele egykorúak társaságában lesz!szerintem engem már megunt:D
2011. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2 hetes volt a gyerekem, mikor visszamentem. Azt hozzá kell tennem, hogy saját vállalkozásban dolgozom, teát teljes mértékben én osztom be az időmet, én szervezem a programot. Tehát ez annyit jelentett, hogy nem babáztam napi 24 órában, hanem dolgoztam is, nagyrészt itthonról, de volt, amikor el kellett mennem pár órára. Addig egy néni vigyázott a gyerekemre, aki a mai napig a babysitterünk. Most másfél éves a babám. Amíg szoptattam, addig hagytam itthon lefejt tejet, amikor már nem, akkor nyilvén egyszerűbb volt.

Az okok: egyedül nevelem a gyerekem, egy jövedelem van a családban. Ha nem dolgoztam volna, akkor tönkrement volna a cégem, tehát megszűnt volna a munkám. Ha tgyás-ra, és hasonlókra támaszkodom, akkor földönfutók leszünk, mivel a kiadásaink (lakáshitel, rezsi, stb) nem annak a mértékhez vannak igazítva. A törvény szerint, akármennyi volt szülés előtt a fizetés, akármennyi járulékot, adót is fizetett az ember, a gyed nem lehet több, mint kb havi 150 ezer ft, azt hiszem. Szóval nem volt más választásom, de nem bántam meg, és minden így van jól.

2011. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember elején kezdi kisfiam a bölcsit, szeptember végén lesz 2 éves, én szeptember elejétől leszek papíron a cégnél, de ugye töltöm a felgyülemlett szabit, azalatt beszokik kisfiam a bölcsibe (legalábbis remélem). A gyedem a maximális, 88 ezer. Ehhez képest a gyes lenne 28 ezer, vagyis -60ezer froncsi (a nettó fizum meg lesz 160 körül, a 28ezres gyes helyett). Na ez rohadtul nem mindegy, főleg egy havi 108 ezres lakástörlesztő mellett, amit ki kell fizetni valamiből. Csak párom fizujából nem lehetne megoldani, az enyém is kell hozzá.

Egyébként a piszkos anyagiak mellett az is közrejátszik, hogy a kisfiamnak már sokszor kevés vagyok, hiányzik neki a gyerekek társasága. Nemrég még nagyon sokan összegyűltünk naponta a játszón, vagy valamelyikünknél, de szép lassan elkopott a társaság, a többi gyerkőc már bölcsibe jár vagy nagymamánál van, szóval eléggé unatkozik velem. Korán reggel már úgy kel fel, hogy végigsorolja a kis barátait. :) Bízom benne, hogy a bölcsi jó megoldás lesz neki is, és nekem is. :)

2011. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!