Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett tanulás? Adnátok...

Baba mellett tanulás? Adnátok tanácsokat, nektek hogy megy?

Figyelt kérdés
Most 8 hónapos múlt a kicsikém,szeptembertől szeretnék egy okj-s tanfolyamot elkezdnei, de annyire félek, mi lesz ha nem tudom baba mellett végigcsinálni. Van már egy diplomám, de most azért más a helyzet. Nektek hogy sikerült???Mire érdemes odafigyelni??
2011. júl. 22. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanulj, mikor a baba alszik. Vannak nagyszülei is, apukája is, vizsgaidőszakban pl. el lehet passzolni 1-2 órára otthonról.
2011. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy ment, hogy korábban keltem, mint a gyerek, reggel még friss az agy, és tanultam, amíg felébredt. Este, mikor lefeküdt, és már aludt, nyugiban átolvastam gyorsan még egyszer.

Minden vizsgám jól sikerült, szóval mondhatjuk, hogy bevált.

Ha tehettem, délután is szundítottam egyet a kicsivel, hogy azért ne dőljek ki teljesen, bár nem tudom, a tiéd mikor kel.

2011. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Tavaly halasztottam, idén szeptembertől szeretném folytatni, akkor lesz 7 hónapos a kislányom.

De olyan sok anyuka volt a csoportunkban, és mindig kitűnő eredményekkel. Szóval érdekel, hogy csinálják? :)

2011. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nyelvviszgára készültem fel!Igaz csak alapra, mert az első diplomámhoz az kellett,most meg megyek középre mert a másodikhoz az kell már...


Nem jártam tanárhoz sem, szóval elég sokat tanultam!Én is este mikor elaludt,meg délben!6 hetem volt felkészülni, addig hozattam a kaját,mert minden délben elalvástól ébredésig csak tanultam!

Pont az első szülinapján volt és sikerült is hál istennek! :)


Szeptemberben kezdem az egyetemi kiegészítést, de nem félek,csak itt már fokozatosan kell majd tanulni, nem az utolsó éjjelre hagyni (mint nappalis fősulis koromban :)), mint annó! :D


Nálunk ha minden jól megy még babát is fogk várni közben (vagy már várok is)


A lányeg hogy hidd el, hogy meg tudod csinálni, akkor a babaád is elhiszi, és alszik majd jókat amíg Te tanulsz!


Sok sikert!

2011. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
reggel, este, illetve átvonulok a másik szobába, közben apa babázik :)
2011. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyban függ a gyerektől is. Ezt már most is látod, hogy mennyire van el egyedül, nappal mennyit alszik. Én a lányom mellett el tudtam végezni a mérlegképes könyvelői tanfolyamot. 3 hónapos korától minden nap tanultam, amíg aludt nap közben (2 órát). Amikor ébren volt, sokat elvolt egyedül, akkor csináltam inkább a házimunkát.

De a második gyerekem csak fél órákat alszik, éjjel is állandóan fent vagyok, hulla vagyok, most tuti nem tudnék tanulni. Meg ahogy a többiek is írták, nagyban függ attól is, hogy kapsz-e segítséget a családodtól. Mert ha a baba mellett még a házimunka meg a főzés is teljesen rád marad, akkor nem fog menni.

2011. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vizsgaidőszakban szültem :), gyorsan felvettem az összes vizsgát a vizsgaidőszak elejére, és le tudtam őket, úgy voltam vele ha nem sikerül nem érdekes, majd következő félévben felveszem, minden vizsgám elsőre meg lett szerencsére és nem szültem meg közben :). Meg lett a baba gondolkoztam hogy halasszak e vagy sem de végül megcsináltam ezt a félévemet is, igaz egy tantárgyam nem lett meg, de párhuzamosan jártam egy okj tanfolyamra, amiből szerencsésen levizsgáztam júliusban. Szóval ebben a félévben májustól júliusig vizsgáztam, elég kemény volt. Napközben nem igazán tudtam tanulni, néha olvasgattam az anyagot, vagy rendszereztem amig a baba aludt, de inkább éjszaka meg hajnalban tanultam ameddig csak bírtam. Pont jó időszakot fogtam ki, babám kezdte át aludni az éjszakát így én tudtam tanulni, max szoptatni kellett még egyszer, de hamar visszaaludt én meg amúgy is ébren voltam, így nem volt gond. Szerintem meg lehet csinálni babával is, sőt lehet hogy könnyebb így tanulni, mint munka mellett. Persze ez attól is függ, hogy mennyire fog jól az agyad, és milyen természetű a babád, meg hogy van e segítséged. Nekem sajnos nincs, még apuka sem segít be, ezért még büszkébb vagyok az elért eredményemre. sok sikert neked!
2011. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

én is baba mellett csinálom a másoddiplomát, 4 hónapos volt az első vizsgaidőszakban.

tippek:

folyamatosan haladni az anyaggal, nem az utolsó héten mindent!

amíg alszik, szigorúan tanulás, amíg ébren van, mehet a házimunka is

sétára is mindig vittem anyagot, ha esetleg elaludt, máris megcéloztam az első padot és tanultam

most már nagyobb, így a homokozó szélén ülve tanulok:)

és ugye az éjszakákat is ki kell használni...


+ tipp:

minden papíralapú anyagot a legfelső polcon tartani, különben tuti a másnapi beadandódat aprítja miszlikbe!!!

2011. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!