Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös korig kell félni...

Mennyi idös korig kell félni a bölcsöhaláltól? Meddig használuk a légzésfigyelöt?

Figyelt kérdés
már egy éves a kisfiam de nappalra is bekapcsolom ha szundit.. tiszta dili vagyok.)
2011. júl. 22. 22:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Egy egészséges, 1 éves babánál már fölösleges használni (szerintem).

11 hónapos koráig használtuk, akkor elmentünk itthonról pár napra egy szállodába, és az ottani ágyba nem lehetett berakni. Aztán hazajöttünk, és már az itthoniba se raktam vissza. Úgy gondoltam, hogy érdekes lenne, ha egy 11 hónapos, 10 kg-os gyerek egyszer csak elfelejtene levegőt venni...

Most 22 hónapos lesz, még él. :)

2011. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk nem volt légzésfigyelőnk, pedig én is mindent meg vettem neki amit akartam:)kiküszöböltem ezt a félelmemet azzal,hogy mellettem szundizott minden nap,én pl így éreztem biztonságban.Jó nehezebb is az elválás..De elvileg 1 éves koráig van rá esély,de ha idáig nem történt semmi akkor már nincs miért aggódni.
2011. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Én is úgy voltam, mint a 2. válaszoló, mi sem vettünk légzésfigyelőt, egészségesen született a lányunk, feleslegesnek éreztem. A barátnőimnek volt, és mesélték párszor, hogy beriasztott, mert vagy lemászott a gyerek róla, vagy túl érzékenyre állították, gondoltam, nekem ilyen plusz stresszforrás nem kell.


Amúgy 1 éves korig szokták ajánlani, de 6 hónapos korig a legnagyobb az esély rá.

2011. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Első vagyok. Mi azért vettünk mindenképpen egyébként, mert a családunkban volt régen bölcsőhalál.

(Így történt: elment a kocsmába az anyuka, addig a 2 hónapos picit otthon hagyta egyedül a kiságyban, mire hazament tök részegen, a baba már nem élt... - bölcsőhalálként diagnosztizálták, nem tudni miért nem vett levegőt, és fulladt meg.)


A lényeg, hogy meg sem fordult a fejünkben, hogy nem veszünk, pláne, hogy kertes házban lakunk, így olyan van nekünk, ami bébiőr funkciós is. Most már csak azt a funkcióját látja el, az érzékelő lapok ugye nincsenek bent az ágyban. De így ha alszik a gyerkőcöm, ki tudok menni a kertbe.

2011. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

17 honapos a lanyom es mi meg hasznaljuk.Addig hasznaljuk amig a racsosagyban alszik.Ha mar megvettuk a draga legzesfigyelot hasznaljuk is.

A ferjem 2 testvere is meghalt.Egyikuk 11 a masikuk 13 honaposan.

Lehet hulye vagyok, vagy tulparazos, de nekem olyan termeszetes bekapcsolni a legzesfigyelot, mint levegot venni.

Automatikusan nyulok oda es kapcsolom be.

2011. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
7%
Koraszülött a babám, másfél hónapig volt kórházban! Amikor kikerült az inkubátorból kiságyba, volt légzésfigyelője! Akkor már etethettem én cumisüvegből! Kivettem a kiságyból, és nem kapcsoltam ki a légzésfigyelőt! Már majdnem teljesen megetettem, amikor bejelzett! Akkor mondtam, hogy nekem nem kell légzésfigyelő, ha ennyire kiszámíthatatlan! Amikor haza került, akkor magam mellé vettem, és így megébredek, ha valami baj van!
2011. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Kedves utolso!


Igen elofordul, hogy nem megfelelo a legzesfiyelo.Az elso nekunk sem volt jo, de vissza vittem es vettem egy masik markat amit sokan dicsertek.Tobszor leteszteltuk, hogy kivettuk es bejelzett 20 masodperc utan.

Lehet a korhazi elavult/regi volt.

Viszont nem akarlak elkeseriteni, de arra, ha nem vesz levegot nem ebredsz fel.

Kivanom, hogy ne is legyen mire!!!

De en a jobb felni mint..... elven vagyok :)

2011. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

15-18 hónapos korig érdemes használni a légzésfigyelőt. Nekünk is van, most 9 hónapos a kisfiunk, de ha nem lett volna légzésfigyelőnk, akkor 7,5 hónaposan halva találtuk volna reggel, mert akkor bizony tényleg nem vett levegőt és be is riasztott a készülék.

Pedig időre született, de annyiból rizikós, hogy fiú, panelban lakunk és akkor éjjel elég meleg volt a szobában.

Ennyi már elég is volt a majdnem tragédiához.

Szerencsére nem kellett újraéleszteni egyébként, mert ugye a készülék még időben jelzett és ahogy felkaptam a kiságyból a picimet egy hatalmas sóhajtással újra elkezdett lélegezni, de ő is megijedt erre, és rögtön sírva is fakadt.

Soha nem bocsátottam volna meg magamnak, ha nem vettünk volna légzésfigyelőt, mondjuk fel sem merült, hogy nem veszünk!

A családunkban sosem fordult elő bölcsőhalál és nem altattam hason sosem a picimet, most is háton és oldalt szeret feküdni.

Amúgy én is bekapcsolom nappalra is, főleg azóta, mióta egyszer már élesben ment a dolog, mert ugyan hajnalban történik a legtöbb bölcsőhalál, de nappal sincs kizárva az előfordulása.

[link]

2011. júl. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
19 hónapos a kisfiam és éjjelre még használom.nekem biztonságot jelent.de én is hallottam már olyat,hogy 2 évesen halt meg a kicsi,mert elfelejtett levegőt venni.
2011. júl. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%

Nem azért, de a bölcsőhalál, amikor látszólag egészséges baba halálakor nem tudják megmondani boncolás után sem mi okozta a halálát. Ergo vagy légzésleállás vagy bölcsőhalál- a kettő kizárja egymást. Mertha légzésleállás az ok, akkor nem ok nélkül halt meg.

Persze az igaz, hogy nagy valószínűséggel a halál beálltakor leállt a légzése is, hiszen lélegző halott nincs.

Persze előfordulhat évtizedekkel ezelőtt bölcsőhalálnak titulált eseteknél mai modern diagnosztikai eszközökkel meg tudják mondani mi okozza és így ez az eset nem bölcsőhalál.

Bocs az OFF-ért, csak a tények kedvéért.


Egypercig sem használtam, hiszen a légzésleállás nem fenyegetett bennünket, nem dohányzunk, nem iszunk, nem drogozunk, nem volt kissúlyú, koraszülött a babánk. Életben is maradt, sosem állt le a légzése ennek megfelelően egyik gyereknek sem.

A bölcsőhalált meg legújabb kutatások szerint a vérnyomás hirtelen leesése-megugrása okozza vagy a vércukorérték leesése-kiugrása illetve valamiféle agyi infarktus-és pont ezért nem diagnosztizálható később, mivel ennek nincs jele a szervezetben később.

A légzésfigyelő meg nem figyel vérnyomást, vércukrot, és hát szakértők is azt mondják, komplett monitorozással lehetne megelőzni.

2011. júl. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!