Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki, hogy táplálóbb...

Mit adjak neki, hogy táplálóbb legyen?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos. Nap közben 5-ször eszik, plusz egyszer éjjel is. Mikor a dokinak meg a védőnőnek mondtam, hogy újra eszik éjjel, akkor mondták, hogy akkor próbáljuk meg kiváltani az ebédet főzelékkel. Ez meg is történt.

De az a bajom, hogy keveseket eszik. Vacsorára viszont baromi nagy mennyiséget eszik, mégis felébred éjjel.

Napi menüje:


Reggeli: 90 ml tápszer

Tízórai: 100 gramm gyümölcs

Ebéd: 100-150 gramm főzelék

Uzsonna: 120 ml tápszer, vagy 80 ml tejpép

Vacsora: 210-240 ml Sinlaccal dúsított tápszer.

Éjjel: 120-150 ml tápszer


Nem azzal van a baj, hogy felkel éjjel, mielőtt valaki félreértené. Csak az, hogy este/éjjel nagyobb mennyiségeket eszik, nappal meg keveset. Nálunk így mondjuk esély nincs a 4 óránkénti evésre, mert 2,5-3 óránként éhes.

Esetleg a gyümölcsöt meg a főzeléket próbáljam meg sűríteni neki? Sinlaccal? Vagy mondjuk már rizst is tehetek hozzá? Vagy hogyan csináljam, hogy jó legyen?


2011. júl. 23. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, és mekkora súlyú a gyermek? Szerintem az a baj, hogy keveset adsz neki. testsúlykilónként 150gr az ideális. Az én gyerekem 6 hónapos, de napközben 6-7 szer eszik (nem számolva a délelőtti főzeléket) és hajnalban is 1-2 szer.

A főzeléket mivel készíted el?

2011. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

7,5 kilós, tehát a súlyával nincs baj.

Egyszerűen nem eszik többet. Reggel optimistán megcsinálom mindig a 150 ml-t (doboz szerint ugye neki 180 ml-t kéne ennie), de rendszeresen ki is öntöm.

Tízórai után nem fogad el tápszert, max. kicsi teát. Ebédnél meg változó, mert 1-2 alkalommal volt olyan, hogy a főzelékre még megivott 90 ml tápszert. De akkor sem kéri. Pedig csináltam eleinte 60 ml-t, aztán 30 ml-t, de pár korty, és nem kellett.

A főzelék az még üveges, mert csak a sütőtököt eszi meg, annak meg nem nagyon van még szezonja. A cukkinit meg krumplival turmixoltam, hogy sűrűbb legyen.

2011. júl. 23. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:

A lányom kevesebbet eszik, mégis alszik éjjel, úgyhogy szerintem nem azzal van a baj, hogy keveset adsz neki.

Ez lehet egy átmeneti állapot, és lehet, hogy pár nap vagy hét múlva leszokik az esti evésről!

Ha többet nem tudsz neki adni, mert nem kéri, akkor ez van, beletömni nem lehet. Esetleg valóban sűrítheted Sinlaccal, hátha az táplálóbb, de szerintem ez csak egy átmeneti állapot, és hamarosan el fog múlni az éjszakai evés.

2011. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy időben nem evett, az kb. 6 hét volt. És most már kb. 5-6 hete ébred újra.
2011. júl. 23. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
esetleg a főzeléket készítheted tápszerrel.
2011. júl. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az van,hogy kicsit meg van fordulva az evése!Az jó hogy vacsira betankol viszont szerintem a reggeli 90 ml a kevés!Szóval az én javaslatom az,hogy az éjjeli evészetkor próbáld ki,hogy hígabbra csinálod a tápszert,tehát ne tegyél bele annyi port viszont ml-re legyen meg az a mennyiség és akkor reggelire hátha többet enne!A lényeg,hogy szép lassan meg kellene fordítani az éjjeli és a reggeli mennyiséget és ha nappal elég kalóriához jut akkor hátha nem kel éjszaka enni!De ez nem biztos,hogy nállatok beválik!(az én fiamnál anno bevált!ha úgy látod,hogy nappal tisztességes adagokat eszik akkor bepróbálkozhatsz,hogy éjjel ha kel(mert már megszokásból is kelhet)akkor csak vízet adsz neki hátha attól is visszaalszik és egy pár nap után rájön,hogy azért nem érdemes fel kelni!

Nekem a dokim azt mondta,hogy azért valamikor az ő gyomruknak,veséjüknek is pihenni kell és ha egy mód van rá akkor jó lenne ha már egy pár hónapos baba elhagyná,persze nem azt mondom,hogy sírni hagyni és leszokatni de azért a fent említett kis cselekkel lehet kisérletezni hisz ha folyamatosan adjuk nekik éjjel a kaját akkor számukra az a természetes,hogy az étterem éjjel is nyitva van!

Remélem tudtam segíteni!

2011. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! Kipróbálom, hogy kevésbé laktatóra csinálom az éjjeli tápszert. Mert engem is az zavar az egészben, hogy éjjel felkel enni, de reggel meg nem akar enni. Sokszor a 90 ml-t is kicsit erőltetni kell, mert megállna 60-nál.

Éjjel próbáltuk már, hogy nem csak megszokásból ébred-e, de nem. Nem kell se cumi, se víz, se tea. Addig nyűglődik, amíg nem kap enni.

2011. júl. 23. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
A 90 ml az nagyon kevés reggel! Az én fiam reggel 200-220-at eszik, bár ő már 6 hónapos, de korababa, és a súlya 6600 gramm. Nem írtad, hogy mikor vacsizik, nem lehet esetleg, hogy túl korán? Mindenesetre érthető, hogy nem eszik reggel sokat, hiszen pár órával előtte tömte meg a pociját éjjel. A gyümölcsbe reszelhetsz fél babakekszet, úgy táplálóbb lesz!
2011. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma éjjel 3/4 12-kor ébredt enni! Aztán 6-kor reggelizett, de most is keveset. :(

Amúgy vacsizni olyan fél 8-8 körül szokott, utána ő alszik is. És éjjel meg kiszámíthatatlan, mikor eszik, mert van, hogy már 1 körül, de van, hogy csak 4 körül.

Mondjuk ma felébredt bennem a gyanú, hogy azért nem eszik többet reggel, mert kicsi a lyuk a cumin, és megunja. Este ez nincs, mert akkor sűrű a kaja, azt az X-es lyukún kapja.

Majd reggel megpróbálom, hátha az a gondja csak a reggelivel.

2011. júl. 24. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!