Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paradicsomos krumplit szeretné...

Paradicsomos krumplit szeretnék adni babámnak.10hós de eddig csak üvegesben kapta. Együtt kell főzni a krumplival? Héját lehúzni, kimagozni? Mivel lehet még dúsítani hogy táplálóbb legyen? Várom a recepteket.

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam, ahogy a paradicsomos káposztát.

krumpli kevés vízben fő, amikor már kezd puhulni, akkor rántás bel és paradicsom pürével öntöm fel.

ha friss paradicsommal csinálod, akkor át kéne passzírozni.


táplálóbb lesz az olivaolajtól, vagy husit sütsz hozzá.

2011. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

krumpli miatt elég tápláló. a magot nem tudom.

a héjra pedig egy tipp: forralt vízzel öntsd le, várj pár percet és gyönyörűen le fog jönni a héj.

főzheted együtt

2011. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 8 hósomnak így csináltam:

paradicsom forróvízbe -így könnyen lejött a héja, közben krumlit odatettem főzni, kis petrezselyemmel.

A pardicsomot kis lábosban külön bazsalikommal ízesítve rottyantottam és utána kevertem össze, turmixoltam.

A multkor krumpli helyett durumtésztát főztem, + csirkehusit pároltam neki.

2011. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket!
2011. aug. 18. 10:27
 5/5 anonim ***** válasza:
A krumplit a paradicsommal együtt ne főzd, mert a savas közegben a krumpli nem fog megfőni. Vagy főzd őket külön, vagy várd meg amíg megfő a krumpli és csak akkor tedd hozzá a paradicsomot. De a parit sütheted is, akkor könnyű leszedni a héjját, és kiszedni a magokat. Alufóliába becsomagolod és mehet a sütőbe :) Hozzá pedig adhatsz sültcsirkét pl.
2011. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!