Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontottam el? Vagy elronto...

Mit rontottam el? Vagy elrontottam egyáltalán? Kisfiam 18 honapos nagyon anyás, egésznap eggyütt vagyunk, de ez természetes, hisz nincs is aki vigyázzon rá csak az apja.

Figyelt kérdés
eggyütt alszunk kiskora ota,még mindig altatok ,etetem stb.tudom elkéne kezdeni külön szobába vagy ágyba altatni.ugy terveztem 2 éves korig várok,vagy az már késö?mégis hogy kezdjem,hogy magyarázzam el neki?ja és nem játszik egyedül semmivel sem csak velem,és egésznap fogja a kezem,ugy közlekedik a lakásba,ide oda rángat.erröl hogy szoktassam le?
2011. júl. 23. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem rontottál el semmit. Kisfiam 2 éves koráig volt ilyen. Etetned kell, 18 hósan még nem esznek egyedül. Kisfiam még most sem igazán, pedig már 2,5 éves. Ja, és altatnom is kell. 2 éves korától bölcsis, azóta megint nagyon anyás. De ez téged zavar, vagy mások piszkálnak miatta? Mert engem ez nem zavar, ha kisfiamnak ez az igénye, akkor megkapja. Még ő is velünk alszik egy szobában. Most tervezzük majd bent hagyni a kis szobában, mi meg kiköltözünk a nappaliba. Csak akkor nem lesz külön háló szoba és nappali, így még mi is halasszuk a dolgot.
2011. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene leszoktatni, hogy ide-oda rángasson??

Még szüksége van rád és tőled tanul informálódik!

A 18 hónapos babák nem igazán ülnek le egyhelyben játszani, folyton mozognak és szinte kivétel nélkül anyásak !

Semmit nem rontottál el!

Az altatást én úgy oldanám meg, hogy elalvásig mellé fekszem és, aztán ott hagyom az ágyában!

Az én babám ugyan ilyen mint a tiéd, de soha nem gondoltam, hogy bármit is elrontottam volna!

Hiszen ilyen egy 18 hónapos baba!

2011. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát nem zavar,csak az egykicsit hogy semmit nem tudok megcsinálni töle pl fözni se tudok normálisan,mert rajtam lóg,se wcre menni és még sorolhatnám.igen meg sokan azt mondják,hogy az én hibám,mert eleje ota külön kellet volna altatni.ja meg azért attol tartok,hogy majd óvodában nem e fog majd ez gondot okozni,tudom,hogy az még odébb van,de nem hinném hogy változni fog a helyzet.
2011. júl. 23. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy rossz így, de hidd el nem fog mindig a wc-n is rajtad lógni! Most, ezt a korszakot éli! Én és még sok kismama ugyan ezt, amit most Te hónapokon keresztűl átéltük! Az én babám 2 és fél éves és együtt alszunk! A bölcsiben semmilyen gond nincs ebből kifolyólag! A beszoktatás nem volt átlagos és 6 hétre sikeredett, mert az elválás/ beszokás rosszul ment! A 7. héten magától evett lefeküdt stb! Nem lessz semmilyen gond az oviban Neked sem!
2011. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk külön szobában van, de altatni kell. Enni, ha nagyon akarna, tudna egyedül, de így kényelmesebb neki. Kanállal már tud enni szépen. Még a cumisüveget is fogni kell, hümmög, hogy én tartsam, ő nem akarja. Nekem nem fogja a kezem, de mindig egy helyiségben vagyunk, a konyhában nem bírja elviselni, ha bármit is csinálok. Mostanában, mintha kezdene egyedül is játszogatni, de mellette kell lenni. Nálunk inkább kézben szeret lenni és úgy mutogat, hogy merre kell vinni.

Mi már 2-szer voltunk játszóházban és a 2. alkalommal már bartákozott az ott lévő nénivel, szóval talán nem lesz gond a bölcsiben, nyitott a Drágám az új társaságra, én is csodálkoztam, annyira elkezdett nélkülem játszani. Nekünk nincsenek egy korú barátai, ezért gondoltuk, hogy néha elvisszük játszóházba. Meg az itthoni játékokat már unja szerintem.

Szerintem ezek csak idővel változnak, nem kell erőltetni.

2011. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Változni fog hamarosan. Egyre önállóbb lesz és hidd el max pár év és nem fogja megfogni a kezedet sőt arra is megkér, hogy ne lépj az ő birodalmába. Az én fiam 3 éves, úgy tudom rávenni, hogy megfogja a kezem, hogy eljátszom, egyedül nem tudok menni és akkor sóhajjal, na jól van, persze, hogy megfogom.

használd ki ezt az időt, amikor még rángat és szüksége van rád.

2011. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!