Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS kérdés hozzátáplálás...

SOS kérdés hozzátáplálás ügyében! Valamit nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babám, tápszeres. 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Eleinte furcsa volt neki a kanál, az étel, minden, csak 20-30 grammokat evett. Aztán hirtelen megtáltosodott, és egyik napról a másikra 80-120 gramm között lett a főzelék adagja. Mivel ekkor tápszerből is kb. 120-160-at evett délben, gondoltam, kiváltottuk ezt az étkezést. Kezdtem neki bevezetni a többi zöldséget, gyümölcsöt, majd később a husit is szép sorban. Kb. 7 hós kora körül a délelőtti tápszert nem nagyon akarta megenni, maximum 60 grammot fogadott el. Adtam neki helyette gyümölcsöt, hol zabpehellyel, hol babakeksszel. Szépen meg is evett belőle 60-70 grammot mindig. Gondoltam, akkor ezt is kiváltottuk. Mire 8 hónapos lett már csak reggelire, uzsonnára, és vacsira kap tápszert.

Most viszont elbizonytalanodtam, mert újabban a főzelék adagja nem hogy nő, hanem csökken! Kb. annyival eszik kevesebbet, amennyi a gyümölcs tízóraira. Orvosunk tanácsára mellőzzük a tízórait, így most négyszer eszik egy nap, de a főzelék ebédre akkor sem több, mint 100-110 gramm. Ebéd után lefektetem, és félóra múlva felébred mostanában mindig. Gondoltam, jön a foga, ez igaz is. De próbaképpen tegnap mégis adtam neki tápszert a főzelék kiegészítésére, és elfogadta! Nagyon megdöbbentem ezen. Lehet, hogy azért ébredt fel mindig félóra múlva, mert az oktondi anyukája azt hitte, hogy 100 gramm főzelékkel ki is váltotta az ebédet, és már nem is kínálta tovább tápszerrel? Ha ez így van, akkor én nagyon elrontottam, és nagyon bánt! Mintha éheztettem volna szegényt!:(((

De akkor most visszafelé haladunk?? Két hónapja táplálom hozzá, azt hittem, kiváltottunk két étkezést az ötből, és kiderül, hogy még egyet sem?

8 kg a súlya, most 3-szor 200 gramm tápszert eszik, és 90-120 gramm közti főzeléket naponta. Illetve iszik 1-1.5 dl teát.

Szerintetek sem jól csináltam eddig? De most hogyan tovább? Nagyon várom a válaszaitokat, és köszönöm előre is!


2011. szept. 25. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:

mikor elutasítja a főzeléket megkínálod innivalóval?

mert muszáj, lehet szomjas és akkor enne még ha leöblíthetné valamival.


ha megkínálod akkor meg passz, enyém 20 hónapos koráig ebéd után a lefekvéshez kért tejet, olyan 2 decit... :D

azért nem kell mindenre rágörcsölni, etesd ahogy ő szeretné, nem történik semmi ha kér egy kis tápit ebéd után :) inkább próbáld meg uzsira a tejpépet :)

2011. szept. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én fiam nagyon beles (mégis olyan vékony, na mindegy), tízóraira 200 gyümit és ebédre 200 főzit eszik. Uzsonna 165 tápszeréből készült rizspép, vacsora 230 tápszer. Reggeli szintén tápszer.

Mielőtt kibújt a foga, egyre kevesebbet evett gyümiből és főzelékből. Már totál kivoltam. Aztán kínáltam tápszerrel, na az kellett neki. Volt, hogy nem fogadott el semmit, pedig már kiváltottunk 3 étkezést, csak a tápszert. Abból viszont jó sokat.

Én mindig két adagnyi ebédet csinálok, másnapra elteszem. Mikor bizonytalan vagyok, akkor megkínálom a köv. napival is, ha kér még, kap, ha nem, nem. Most pl. bevezettem a csirkehúst, nem tudtam, mennyi elég belőle, úgyhogy így csináltam.

Ha éhes maradt, szerintem el sem aludt volna, vagy csak ha már nagyon fáradt volt. Nem hiszem, hogy éheztetted. :)

Én maradnék a napi ötszöri étkezésnél, vissza ugyanoda, fogzásra adnék valamit (én chamomillát adtam, nekünk bevált, utána ette a kanalast is). Két adagnyit csinálnék és a második adaggal is kínálnám, és utána vízzel is.

DE ez az, amit én csinálnék, orvos nélkül. Az orvosod biztos ismeri a babád, hogyan hízik, stb.

2011. szept. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és 6 és fél hós, 2 hónapja táplálom hozzá.
2011. szept. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én akkor váltottam ki étkezést,mikor utána már nem kérte a tápszert.és tízórai-uzsonnával kezdtük,nem a főétkezéssel.

lehet tényleg csak szomja ahogy elöttem irta valaki.

2011. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segítettetek! Sikerült összeraknom a megoldást. Szomjas nem lehet, mert iszik teát evés után mindig. Ma 100 gramm főzit evett, kínáltam tápszerrel és megevett 100-at! Tehát igaz az, hogy annyi tápszerrel kell még kínálni, amennyi a híja a főzelék adagnak. Azért gondoltam, hogy kiváltottuk az ebédet hóval ezelőtt, mert akkor a tápszer adagja annyi volt, mint amennyi szilárdat megevett. Tehát tényleg lecserélte a tápit. Csakhogy közben kiderült, kb 7 hósan, hogy azért eszik egyre kevesebb tápszert, mert a Beba Ha-ra ráunt. Váltottunk is, most banánosat kap, és ebből 200-220 ml fogy/adag. Szóval valójában ő annak idején még igényelt volna tápszert, csak nem azt, amit kapott, mert azt már nem fogadta el. Jó kis helyzetbe keveredtünk!

Végülis ott tartunk most, hogy egyelőre még sincs kiváltva az ebéd, de remélem hamarosan emelkedik a főzelék adagja, és nem kell pótlás. Az zavar egy kicsit, hogy már 8 és fél hós, más babák ilyenkor már csak reggel-este tápiznak...De ő korababa, és korrigáltan most lenne csak 6 hónapos, szóval lehet, hogy ezért.

2011. szept. 26. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen az 1es tápok még keserüek...
2011. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ó, ha korababa, ne aggódj, a korrigált korát kell nézni, de amúgy sem kell, minden baba a saját ütemében leváltja a tápszert másra. Múltkor írt itt egy anyuka, hogy 13 hónapos csemetéje csak tápszert hajlandó elfogadni, na őt már inkább értem, miért aggódik. :)

Örülök, hogy megoldódott.

2011. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!