Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban,...

Hozzátáplálással kapcsolatban, étrend, napi hány alkalommal kapjon?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos, orvosi javaslatra, kaki gondok miatt megkezdtük a hozzátáplálást, sajnos a kaki dolgot nem oldotta meg, de mostmár nem szórakozhatok a gyerekkel, hogy akkor egy hónap múlva folytatjuk csak, mert akkor leszel 6 hós... Szeret kanalazni és ügyesen is eszik, eddig barackot meg sütőtököt evett. A kérdésem, ajánlanárok nekünk olyan ételeket, főziket, gyümölcs desszerteket, ami semmiféle hasfogó zöldséget, gyümölcsöt nem tartalmaz? Naponta hány alkalommal érdemes kanalazni, mehet pl títórai és uzsi is, vagy ha nem miből fogom tudni, hogy mégegy étkezés szükséges? Kiváltani semmit nem sietek, iletve akarok, jelenleg is szopi után kanalazunk és simán megeszik egy adagot.
2011. júl. 24. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A lányom is 5 hónapos. A tízórai általában gyümölcs, néha gyümölcs tápszerrel. Már 60 grammokat evett, amikor a védőnő és a gyerekorvos is mondta, hogy a főzeléket is el lehetne kezdeni, és váltsuk is ki, amikor tudjuk, mert gyakran volt éhes a baba. Így aztán nagyjából egyszerre lett kiváltva mindkét étkezés, mert tízóraira is hajlandó már többet enni. És pont most pénteken mondta a védőnő, hogy ha gondolom, akkor uzsira mehet a tejpép, kanállal.

Amik nálunk biztosan nem fogták meg a székletet, de amúgy babája válogatja:

- alma-barack

- alma-keksz

- barack-keksz

- sütőtök-alma


A banán kicsit megfogta, de kakilt, csak keményebbet. Most 2 napja kapott húsos sütőtököt, az sem fogta meg. Mondjuk húst csak 1 hónappal a hozzátáplálás megkezdése után szabad adni.

Elvileg a szilva hajt, csak azt hiába kóstoltattam, nem eszi meg.

Nekem a védőnő azt mondta, hogy látni fogod a babán, hogy mennyi idő alatt tudsz kiváltani egy étkezést. Illetve próbálni kell, hogy hányszor hajlandó kanalazni egy nap. Mert pl. a kislányom sokszor uzsonna időben már nem fogadja el a kanalat, így azt nem is erőltetem. Ha nem kell neki, akkor kap tápszert.

2011. júl. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt! 8 hós koráig mindentől gondja volt.

ezek voltak amik nem rontották legalább a helyzetet:

-őszibarack (mázlista vagy, most van a szezonja, nekem télen kellett szereznem)

-sütőtök

-krumpli héjában főzva

-tök

-cukkini

-szilva-de ezt nem bírta a pocakja

-mandarinlé-ez csak később jó

2011. júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!