Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időbe telt, míg a...

Mennyi időbe telt, míg a hozzátáplálással ki tudtatok váltani pl. uzsit v. tízórait? Fél éves múlt a fiam és kanalazással nincs gond, csak az ételt (almát) forgatja néha ki a szájából, amúgy 2 hete próbálkozunk és kb.10kanálnál nem kér többet

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:

2 hét alatt csak almát kóstoltattál? 3-4 naponta vezess be egy új ízt, csak almával nehéz kiváltani egy étkezést, először egyébként is kóstoltatás van :) vezesd be a barackot, krumplit, répát, sűríteni nagyon jó a krumpli és mondjuk sütőtökkel keverve finom is :)

mivel 6 hónapos múlt pár íz után jöhet a husi is, sima tök esetleg, meggy, borsó passzírozva, ezekből már változatosan tudod neki adni az ételeket :)

mi 5 hónaposan kezdtük a kóstoltatást, 6 hónaposan a hozzátáplálást és pár nap alatt ki is váltottunk egy étkezést, 7 hónapos korára 3 volt kiváltva

2011. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kóstolt sütőtököt,barackot,krumplit és répát is,de nem igazán érdekli az étel,pedig 5hósan már próbálkoztam a kóstoltatással,akkor nem ment,ezért vártam fél éves koráig.Most viszont nem akarom feladni és erőltetni sem
2011. szept. 14. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy folyamat volt míg kiváltottunk egy étkezést. Egyre több adag ételt fogadott el, és ezzel arányos egyre kevesebbet kért a tápszerből.

A nappali étkezéseket kb. 2-3 hónap alatt váltottuk ki teljesen. Először az uzsonnát, majd az ebédet, végül a tízórait.

Pl. 6 hónaposan uzsonnára megevett 100 gramm tejpépet, majd ivott utána 70-80 ml tápszert.

7 hónaposan megevett 150 gramm tejpépet, és csak 20 ml tápszert kért, majd rá pár napra még többet evett, de nem ivott tápszert már.


Szóval fokozatosan többet evett a normál kajákból, míg a tápszert fokozatosan elhagyta. Mindig megkínáltam, de láttam egyre kevesebb tápszert iszik meg.

2011. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi hamarabb kezdtünk a kóstoltatást és a hozzátáplálást!

Valamit nagyon szeret,de van olyan is,amit nagyon utál!

5 és fél hósan(anyatej hiány miatt) ez a napi rendünk!

Hajnalban szopi

Reggel szopi

Délben ebéd most az almás-banános csirkehúsi nagyon nyerő-100ml-t eszik és utána csak inni kér!8szoktam kínálni cicivel is)

Uzsonna gyümölcs 120ml körül,de ez mindig többféle gyümölcs

Vacsora előtt,olyan 6-7 közé esik pép vagy sinlac

Vacsora szopi

Remélem még sokáig megmarad ez a szopi mennyiség!

Sok sikert nektek hozzá!

2011. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!