Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan római katolikus...

Van olyan római katolikus templom, ahol sok babás is van?

Figyelt kérdés
Budaörsön lakunk és sajnos itt általában öregek mennek misére. Szívesen mennénk Budára át vagy a környékre. Amúgy mit csinálnak a babáitok mise alatt? Nekem 10 hós a babám, és most kezdtünk templomba járni (keresztelő után határoztuk el). Eléggé nyűgi volt közben, és kellemetlennek éreztem, nem tudom haragudtak-e ránk.
2011. júl. 25. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagykovácsi, bár az kicsit távolabb van tőletek, én ott laktam régen. Ott sok nagycsaládos, sok gyerekes, kis gyerekes jár a délelőtti misére, ott nem ciki. 2 hónapos kora óta vele megyünk misére. Általában tök nyugis, első sorban szoktunk ülni, és kocsiülésben visszük be. Kibírja benne az 1 órát. Előtte jól meg szoktam etetni. Ahol sok öreg van, ott tényleg kellemetlen. Én tökre izgulok, hogy kibírja, mert olyan rosszul érzem magam, ha sír a misén.
2011. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Menjetek inkább játszótérre, több értelme van
2011. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló! A játszótér és a templom azért más dolog és másra való. Egy 10 hós amúgy a hintázáson kívül sokmindent nem tud csinálni..., de amúgy elég gyakran járunk, bár a sétákat, bringázásokat, a ringatót meg a babauszit is jobban élvezi mint a mászókát és homokevést.

De úgy vélem nem kell dönteni a játszótér és templom között. A játszótérnek is eljön majd az ideje és a hittannak is. Ez meg olyan "családi program", ami erősíti a mi családunkat (egyelőre inkább a mi házasságunkat). Amikor persze nagyobb lesz, természetesen irány családdal a játszótér is :)

Az elsőnek nagyon köszönöm a választ!

2011. júl. 25. 12:33
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

A tepmlom mindenkié, Isten háza, mindenki bemehet és ha valaki kinézne onnan, hát az a nem odavaló. Egy baba sír, stb, ezt mindenkinek tudnia kell. Én is jártam a lányommal mikor ennyi idős volt, nálunk is csak mi jártunk, pedig falu. Most is járnánk, de a 3 picivel már körülményes, ráadásul kora délután van mise, mikor általában alszanak.

Remélem találsz olyan templomot, ahol sok gyerekes van, érdeklődj a plébánián, esetleg.

2011. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

van 1 kis kápolna Péterhegyi úton (Szent Szabina kápolna), ott van gyerekmise tanév alatt, most épp nincs. mi odajárunk, nagyon szereti a babám is! szept.2.vasárnapján lesz az évnyitó mise fél 11kor.


meg a Szt.Gellért templomban van külön lekerített terem a gyerekeseknek, ahol hallani, látni a misét, de kifelé nem megy a gyerekzaj. oda is sokan járnak pl. a 9 órás misére.

2011. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi biatorbágyiak vagyunk, és ott minden második vasárnap, 10.15-kor van kifejezetten gyerekeknek való mise. Sok nagycsaládos van, gyerekek jönnek-mennek, be vannak vonva - idősebbek nincsenek is. :)

Nyáron most nincs, de ha érdekel, akkor majd szólhatok szeptembertől, ha újra indul, hogy mikor lesz.

2011. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm szépen. Érdekel, örülök, ha megírod majd.
2011. júl. 25. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
OK, majd ide írok, ha lesz róla infó, gondolom szeptember körül.
2011. júl. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Írtam privit! Most vasárnap 10.15-kor lesz gyerekmise Torbágyon és ugyanígy kéthetente.
2011. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!