Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház kizárólag...

A katolikus egyház kizárólag felszentelt, zárt helyiségben (templom, kápolna) tarthat esküvői szertartást?

Figyelt kérdés
Engem egy rendezvényszervező erről tájékoztatott. Holott az egyik pajtásomnak katolikus esküvője volt egy kastélykertben. Ezt hogy csinálta akkor?
2011. máj. 9. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez paptól is függ, próbálj egy pap ismerőssel (vagy ismerős ismerőse) beszélni erről.
2011. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 napietus ***** válasza:
92%

nem tudok ilyen szabályról, de erről jobb lenne egy papot megkérdezni, vagy méginkább a püspökségen akár telefonon vagy e-mailen érdeklődni arról, hogy mi a hivatalos álláspont. nekem is volt annak idején kérdésem (nem ilyen, hanem hogy másik egyházközséghez tartozik a kápolna, hogy lesz most az anyakönyven, meg ilyesmi), írtam egy e-mailt, még aznap válaszoltak.


egyébként én láttam Erdő Péter bíborost egy sportcsarnokban misézni, ott szentséget szolgáltat ki, mégis lehetett. a házasság szentségét a felek egymásnak szolgáltatják ki, a pap csak megáldja és hitelesíti az eseményt az egyházjog szerint.

2011. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

szerintem nem,

Ha misét is lehet tartani egy stadionban, vagy a természetben bárhol, akkor szerintem esküvő is lehet. Max jattolni kell a papnak.

2011. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!