Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiszittert szeretnék a...

Bébiszittert szeretnék a lányom mellé, de nem tudom mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Kislányom 18 hónapos. 2 hónap múlva érkezik a kistesó, és mivel a férjemen kivül - aki amúgy is estig dolgozik- senkink nincs, szeretném ha lenne segitségem. Viszont nem tudom, hogy egy barátnő legyen-e pénzért, vagy inkább hivatásost válasszak, persze szintén pénzért. Megkérhetek egy -akár - bébiszittert, akár a barátnőmet, h a takaritásban is segitsen? Tudom üzletben nincs barátság, ezért nehéz.Valahogy barátnőt nehezebb "utasitani", viszont egy idegen a lakásban? Tanácstalan vagyok.
2011. júl. 25. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Idegent válasz, aki szakember. A barátnő lazán fogja majd fel a dolgokat:-)
2011. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van olyan barátnőd aki rászorul a pénzre nagyon, akkor odafigyel, és még jól is alakulhat a dolog.. de azért bizots fura lenne aztán mégis... Direkt babyszittert fogadnék én is inkább! Az idegenkedés elmúlik ha hosszútávra terveztek, főleg ha szimpatikus embert választasz!
2011. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

először nézd meg,elbírsz-e velük. nálunk is ennyi volt a korkülönbség,sose volt gond. meglátod hamar ha a nagy h kezeli a helyzetet. én amikor a pici aludt,kivittem magammal a nagyot a konyhába főzni,stb. ő addig elvolt,mesét nézett. a picinek volt pihenőszéke,járókája,ő sokáig ellesz, a nagy meg nő,és okosodik napról napra.


én mondjuk inkább barátnőt hívnék,h a kérdésedre válaszoljak :)

2011. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is az idegent javasolnám. Rögtön úgy keresd, aki a házimunkába is besegít, és nem lesznek félreértések! Idegen pedig csak pár napig lenne.
2011. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
vagy: nézz bölcsit. amennyiért fogadnál bébiszittert,ki tudsz fizetni egy bölcsit is,egy 2 év forma gyereknek jót tesz a közösség. van olyan ahová fél napra is el lehet vinni, pl 8-1ig, reggel leviszed,otthon elintézed ami kell,ő közösségben van,a picivel meg elvagytok,ebéd után hazahozod őket,mindkettőt lerakod aludni,és így még magadra is jut időd. barátnőm így csináltam,mindkettő alszik 1-3ig,nagyon bevállt neki
2011. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az a jó,ha ha abból az oviból próbálsz találni valakit,ahová majd a nagyot viszed. vannak ovónénik akik vállalnak pluszban gyerekfelügyeletet,vagy tudnak ajánlani olyan dadust bölcsiből,oviból aki vállal. én biztos onnan választanék. de a barátnő is jó,ha jól elvagytok,sztem nem lenne harag,én pl sokat segítettem anno a barátnőmnek-ő tanult a baba mellett,én meg úgy dolgoztam h heti 2 napom teljesen szabad volt- és jól működött.
2011. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h ilyen sokan válaszoltatok.
2011. júl. 25. 14:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!16 hónap van a lányaim között,én a barátnőt választottam,pénzért,nagyon jó mukodik a dolog már ugy fél éve.Most kirándulni is magunkkal vittük,már abból tudja mit akarok,vagy melyik gyerekkel mit csináljon hogy hogyan nézek,mindig pontos,és egyáltalán nem veszi lazán. Eleinte kicsit bátortalan volt,mert nem volt tapasztalata előtte gyerekekkel,de hamar belejött.Örülök hogy őt választottam és nem az idegen idősebb nőt.Délelőtt 10 körül jön,kiviszi sétálni a nagyot addig én teszem itthon a dolgom,aztán itt marad altatásra is,amikor a nagyot altatom délben,hogy lekösse a kicsit addig.Utána elmegy haza,és visszajön délután sétához hogy segitsen. Házimunkát csak olyasmit szoktam rábizni hogy mossa el a babák cumisüvegeit,vagy ha elviszem a nagyot, a kicsi meg alszik akkor addig kicsit tegyen rendet.
2011. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!