Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mikor szoktak felülni...

Kb mikor szoktak felülni maguktól a babák? A lányom 9 hós és még nem ül fel viszont ha leültetem megül akár órákat is és fel is áll kapaszkodva meg megy ha fogom a kezétés a mászással is próbálkozik. Mikorra fog tudni felülni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem már fel tud, csak nincs kedve hozzá.

főleg, hogy van aki felültesse.

2010. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát nem tudom mert tényleg néha hagyom hadd próbálkozzon de nem igen látok rajta semmi féle lelkesedést h ö most föl fog ülni:)
2010. ápr. 13. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne ültesd! Egy barátnőm lányát e miatt kell műteni. Az ülés az egyetlen eleme a mozgásfejlődésnek, ami két helyen is bekövetkezhet. Az egyik hat hónapos kor körül. A másik lehetőség, ha már áll, és utána letottyan, úgy 10-12 hónaposan. Szóval türelem. És tényleg ne ültesd, főleg ne órákig.
2010. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szeret fekve lenni.Nagyon sír ha fekve hagyom!De azért köszi
2010. ápr. 13. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Mért ne ültethetné??? Ugyan! Az én babám is ül3 hónapja egyedül stabilan,de felülni nem tud még. Az egész napot végig ordítaná ha fekve kéne lennie!! 8hós
2010. ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem tud egyedül felülni, az azt jelenti, hogy nem érett rá, hogy üljön. Viszont az egyensúlyérzéke napról napra jobb, így ha ülteted megül, de a későbbiekben könnyen alakulhatnak ki gerincproblémák. Több dokival is beszéltem, mind azt mondta, hogy megtámasztás nélkül nem szabad, hiába tűnik jónak, sokat árt. Segíts neki megtanulni felülni, az többet használ!
2010. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha feláll egyedül kapaszkodva és mászni is elkezdett, akkor nem hinném, hogy nem elég erős a gerince ahhoz, hogy üljön. Persze nem órákat, de egy 9 hónapos baba biztos hogy elunja magát, ha mindig csak fekhet.
2010. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. ápr. 14. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!