Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kisfiam nagyon...

7 hónapos kisfiam nagyon nyitott minden étel után, mikortól adhatom az alábbiakat?

Figyelt kérdés
Imád enni! A vajas kenyérért meg van halva. Nagyon nyitott, 4 hós korától hozzátáplálunk, sok mindent eszik. Mikortól adhatok neki felvágottat, lekvárt, májkrémet, tejfölt és hasonló ételeket? A mienkből eddig csak milánóit kapott még külön főzök neki, de nagyon változatosan. Eszik csirkét, pulykát, marhát, tésztát, rizst, nagyon sok zöldséget, sok gyümölcsöt, sajtot. Túrót próbáltam, de mivel én tejérzékeny vagyok nem nagyon adom még, bár nem volt semmi baja tőle.
2011. júl. 26. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Nyugodtan adhatsz már neki mindent,amit magatoknak főzöl. Csak ne legyen túl erős,vagy túl zsíros.A tejhez pedig apránként szoktasd hozzá,akkor nem lesz rá allergiás.
2011. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Koráhot képest már túl sok mindet eszuik, raádásul elég korán kezdted hozzátplálni, a gyomruk nem igazán érett még 6 hónapos kor előtt.

A vajas kenyért szerintem eléggé meredek, tejföl szintén, májkrém az meg "mindeből van"


Én ennyi idősen napi 1x gyümölvsön kívül mást nem adtam, semmiről nem mardat le, 2 éves elmúlt, mindent eszik és jó evő.


Túrót, natúr! johurtot, , sajtot sem javsolt adni 8 hónapos koruk előtt

2011. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nem kioktatásra volt szükségem, hanem tippekre. Kérek mindenkit, ha nem tud tippeket, javaslatokat adni, inkább ne is írjon. Én vagyok az anyja úgy etetem, ahogy jónak látom. Én sem hurroglak le azért, mert halálra félted a gyereked.
2011. júl. 26. 16:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hós, és ő is eszik kenőmájast! Ha úgy van, eszik virslit, kenyeret, kiflit reggelire, persze mértékkel! Most már azt eszi szinte mindenben, amit mi! Mi nem főzünk fűszeresen, ezért szinte mindenből kap! Imádja a leveseket! Mondjuk én még tojást nem mertem neki, meg tejeset! Túró rudit imádja! Bébi nestlé pudingot kap, kekszeset! Szerintem főételként meg amit ti esztek, ehet ő is, persze, amit bír a poci, és nem fáj neki tőle!
2011. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nem korai a 4 hósnak a hozzátáplálás, nekem 3 doki, és 2 védőn is mondta, mivel tápszeres, kezdjem el 4 hósan! El is kezdtem! Ha korai lenne, nem mondták volna!
2011. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is 4hónapos kora óta hozzátáplálok, mondjuk és azért, mert jövő héten megyek vissza dolgozni, múlt héten járt le a TGYÁSom.


Szóval, én a tejfölt úgy fogom csinálni, hogy főzelékeket fogok vele dúsítani, 8 hónapos korától. A májkrémet nem tudom, lekvárt már kapott (magában egy kis kóstolót) és nagyon ízlett neki. Mivel még csak "másfél" foga van, darabos ételekkel még nem próbálkoztunk, de pl. tojássárgáját (ugyanis a tojás fehérje allergzál) kapott már a főzelékbe turmixolva és szívesen ette. A túrót adhatod neki gyümölccsel is, én úgy fogom bevezetni.


6 hónapos kisfiú anyukája

2011. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
A hozzátáplálás nem a gyerek nyitottságát,hanem az emésztőrendszerének a fejlettségét veszi alapul.Bármennyire szereti a ti kajátokat,én a helyedben betartanám a tanácsolt időpontokat.
2011. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én már 8 hónaposan paradicsomos káposztát ettem és semmi bajom nem lett:)
2011. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!