Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólt az első hajvágáshoz...

Mit szólt az első hajvágáshoz a babátok? Mikor volt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A nagy fiamnál és a lányomnál fél évesen jött el ennek az ideje, mert akkor tudtak már stabilan ülni és a hajuk már akkora volt, hogy muszáj volt levágni. Őket még nem zavarta, nem is sírtak :) Mondjuk, mindkettő hatalmas, dús hajjal született, ezért volt szükség a korai hajvágásra (már nem láttak a szemükbe lógó hajtól)
2011. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az én kisfiam egy éves, hosszu haja van, nem log a szemébe csak nyáron nagyon beizzad, nem tudom mit fog szolni a fordászhoz..
2011. júl. 26. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én babám sírt,10 hónapos volt akkor!Azóta már volt még 3-om hajvágás de sajna nem szereti még mindíg!Szerintem inkább a hajnyíró hangját nem kultiválja!

Most 14,5 hós

2011. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy hete! :)

Másfél éves fiamnak egy hete vágta először a fodrászom a haját! Ollóval vágta csak, nem akartam rögtön géppel ráijeszteni! Igazi kis pasis buksija lett! :)

Ja és neki se lógott a szemébe, csak a kánikulában nagyon sokat izzadt a halántéka, meg hátul a nyakánál. Ott volt neki a leghosszabb!

Ja, és remekül tűrte! Ült az ölemben, és az asztalon babrált valami kis játékkal, meg egy kis labdával. Néha ránézett a fodrász lányra, mikor a fülénél nyúlkált, de nagyon jól viselte!

Javaslom, hogy ha nem akarod nagyon megrémíszteni a gyereket, akkor vidd fodrászhoz, ő mégis csak érti a dolgát, és pár perc alatt végez, míg te otthon elbénázol, mert ide-oda kapkodja a fejét, nem mersz hozzá közelíteni éles ollóval... A másik, hogy ne géppel nyírassátok, csak ollóval legyen neki rövidítve! Így szerintem tűrni fogja!

Ja és az én fodrászom ingyen csinálta, azt mondta az első hajvágásért soha nem kér pénzt. Meg el is csomagolta egy-két hosszabb tincset!

2011. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a fiam, nem volt nagyon hosszú a haja, de azért már a szemébe lógott. Géppel vágta egy barátunk neki. Nagyon jól viselte, a géptől sem ijedt meg, csak egy kicsit forgatta a fejét a hang irányába. Ősszel és télen fodrász vágta neki ollóval (13 és 16 hónapos volt akkor), na, azt nehezebben viselte, hogy egy idegen nyúlkál a fülénél, meg a buksijánál. Az ölemben ült, de 1 óra alatt tudta csak megnyírni. Azóta itthon vágjuk géppel, imádja, csak úgy tartja már a fejét (22 hónapos most).
2011. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!