Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első tudatosan kimondott...

Az első tudatosan kimondott szó után mennyi idővel kezdett mondatokban, szókapcsolatokban beszélni a babád?

Figyelt kérdés

A kislányom ma kimondta az első tudatos szavát. És kíváncsi vagyok, hogy innentől (átlagosan) mennyi idő, amíg meg tudja értetni magát?

Tudom, hogy minden baba más, de azért érdekelne, másoknál hogy alakult.


2011. nov. 1. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemnél egy év is eltelt.

A másiknál sokkal kevesebb, nem tudom mennyi, pár hónap talán.

2011. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyire nagyok lehetnek egy családon belül, azonos elvvel nevelt gyerekek közt:


Bátyám 3 évesen kezdett el egyik pillanatról a másikra beszélni, addig mutogatott, meg motyogott, anyuék vitték pszichológushoz is, mindenhova.. majd 3 éves korában egyszer csak folyékonyan elkezdett beszélni, és azt mondta, hogy tudott volna előbb is, de nem akart, mert vicces volt:D (azóta is ilyen rohadt "vicces" tud lenni egyébként:) )


Én viszont 3 évesen már folyékonyan olvastam. 1 éves koromban már beszéltem.


Ez annyira, de annyira gyerekfüggő:)És gratulálok az első szóhoz:)

2011. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fiam 8 hónaposan mondta ki az első tudatos szót.most 26 hónapos és már folyékonyan beszél.1 évesen 25 szós volt a szókincse.gratula az első szóhoz,mennyi idós a picúr egyébként?
2011. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szintén 8 hónapos. :)

Annak idején én is 8 hónaposan kezdtem, szóval örökletes. :D

Csak kíváncsi vagyok, hogy vajon az első születésnapján már ki tudja-e fejezni majd magát?

2011. nov. 1. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ény gyerekem pár tudatosan kimondott szót már 9 hónapos kora óta mondogat, de azóta sem bővült a szókincse. Most másfél. De nem aggódom, szerintem ugyanaz a helyzt, mint az egyik válaszoló bátyjánál, egyszerűn nem akar, mert így is tökéletesen meg tudja értetni magát.


Ugyanyg volt a járással is, 8 hónaposan felállt, de egyetlen lépést sem volt hajlandó megtenni 16 hónapos koráig. Teljesen kétégbe voltam esve, már orvohoz is elvittem a gyereket, hogy mi baja lehet. 16 hónapodan a földön játszottunk. Egyszer csak a gyerek felállt, és kirohant a szobából. Szó szerint rohant. Addig meg egyetlen lépést sem tett életében (vagy pedig tikolta előttem). Elhihetitek, hogy majdnem elájultam. Azóta meg sem áll, egész nap szalad, szobában, egyenetlen talajon, bárhol, soha egyetlen egyszer sem esett el. Tulajdoinképpen azóta a babakocsit sem használjuk, lent van a pincében.

Szóval nagyon érdekesek a gyerekek, tudnak fura dolgokat produkálni, nem érdemes összehasonlítani őket. És gratula :)

2011. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!