Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kritikus" időszakban mit...

"Kritikus" időszakban mit kezdtek a babátokkal?

Figyelt kérdés

Kritikus időszakra azt értem, amikor a csecsemőnek van egy időszaka, mikor nem alszik. Minden jó neki pl. pelenka, evés-ivás, stb ... és egyszerűen csak sír.


Hiába foglalkozunk vele .. nem 'nyugszik' meg.

Sétálni szoktunk menni, de még csak 2 hetes lesz, így 20-30 percnél többet nem merek lent lenni vele!


2011. júl. 27. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor kézbe veszem és sétálok vele, ringatom. Ha még így se jó, akkor mellé cumit is kap. Ha így se, akkor valamije fáj, azzal nehéz mit kezdeni. Babakocsiban is megpróbálhatod ringatni: oda-vissza tologatod
2011. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem két hetesen szinte még egész nap a mellemen volt!Így nem sírt! :)


Nálunk esténként volt egy rosszabb időszak, akkor meg csak akkor hagyta abba, ha lajhár pózban az alkarunkra fektettük! :)Vagyis fájt a hasa!De utána elkezdtem hordozókendőbe tenni, és akkor már nem is nagyon volt egyáltalán sírás! :)


A testközelségedre vágyik, vagyis biztonságra, szerintem, hisz még olyan kicsi!

2011. júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De, ha kézbe veszem, akkor nem fog hozzászokni?

Mert azt nem szeretném!! Mármint, ha ezt úgy érzékelné, hogy akkor ezentúl sír, de minden rendben, akkor egyből jöhet kézbe .. :/

2011. júl. 27. 08:44
 4/8 anonim ***** válasza:
a kézbevevés akkor jöjjön, ha már más nem használt. még pici, pár napja még a testmelegedet érezte, hallotta a szívdobogásod, hiányzik neki. később már kevesebbet fogja igényelni a kézbe levést
2011. júl. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most megint nem akart elaludni, azt hittem, hogy a 'kritikus' időszak áttolódik reggelre is. Mivel ő ezt csak délután 6-fél9ig (fürdetés) csinálja.

Most szopizott még, majd kiköpte és nézelődött a kiságyában. Majd arra lettem figyelmes, hogy fúrnak (panelprogram) és azóta úgy alszik, mint a bunda.

Lehet, hogy ezt délután is kipróbálom .. porszívózok majd mellette ... hátha 'bejön' neki :]]

2011. júl. 27. 08:55
 6/8 anonim ***** válasza:
bejön:) tapasztalat
2011. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy ha a baba igényli a testi kapcsolatot az anyjával, szoptatás, ringatás, ölelgetés, akkor tegyük. Ne azon izguljunk, hogy ha hozzászokik és el lesz rontva akkor mi van, hiszen azért vállalunk babát, hogy szeressük és foglalkozzunk vele. Ja és azt mondta, hogy ne akarjunk belőle spártai katonát nevelni(hogy "csak 3 óránként ehet a gyerek" pl.), mert az később, 20 éves korában üt vissza, hogy most mennyire vagyunk vele szigorúak, vagy épp mennyit foglalkozunk vele és szeretjük Őt:)

És teljesen igaza van ezt a páromon és az öccsén látom. A páromat örökké szerette valaki(hol a nagymamája, hol az anyósom, hol az apósom, hol a nagypapája) és egy végtelenül szorgalmas és jó ember... Az öccsét sokat hagyták sírni, mert "nem akarták elrontani".. Szart úgy ahogy lehet az életére, csak a buli, a pia a nők.. Most talán kezd benőni a feje lágya..(25 éves)

Úgyhogy szeresd csak, ringasd amikor csak igényli!!:)

2011. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hordozókendő.
2011. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!