Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babátokkal mit...

Újszülött babátokkal mit csináltok ha fáj a hasa? Mit csináljak ha ordít órákon át?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Háát, lehet, hogy semmi nem fog segíteni, csak az idő....Ez nem olyan jó hír ugye?

Na, de vannak a gyógyszertárban haspuffadásra tipikusan babáknak adható szerek, de azt hiszem csak egy hós kortól lehet.Infacol, Gripewater.Mondjuk nálunk az Infacol ami úgy ahogy segített, de akkor büfizett a legjobbakat, amikor hátára fektettem, és az óramutató járásával ellentétesen, kicsi nyomást gyakorolva a pocijára köröztem.Ilyenkor nagyon jóízű büfik jöttek ki.És tornáztattam sokat pl..lábkörzés, csípőmozgás jobbra balra, lábfelhúzás, hasrafektetve a popsijához emeltem a lábait.A beleknél ált. a mozgás ami szerintem segíthet.Barátnőméknél semmi nem jött be.

Azért szorítok, hogy abbamaradjanak az állandósulni látszó kis sírások:)

2011. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első válaszoló írt az tök jó, de én még kiegészíteném.

Nem írtad, hogy szoptatsz-e!De ha igen, akkor az étrendedre is figyelj.Lehet attól fáj a pocija, hogy ha valami olyat ettél.Bab, borsó,káposzta, még ha esetleg szoptatós teát is iszol, még attól is fájhat.

Én ettem rántott levest, mert abban van kömény, és szépen fingatta is a lánykámat! :) Én is rengeteget tornáztatattam, meg volt, hogy hasra ragtam, és ütögettem a popsiját, és attól is menyugodott, és bealudt.

Az étrendedet tényleg nem árt átnézni, hát ha az a baj!

És kitartást nektek! :)

2011. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha szoptatsz,az étrend nagyon fontos. 8ki kell tapasztalni, nálunk pl. a kömény ellenség volt, az viszont nagyon sokat segített,ha én ittam rengeteg jó erős kamilla teát)

én masszírozni nem mertem, viszont ha elkezdett sírni és cicit adtam neki,az mindig megnyugtatta,így volt,hogy órákon át cicin lógott, én is aludtam vele, így legalább nem sírt, nem fájt a hasa és nem nyelt levegőt a sok sírástól, amitől ugye még jobban fájt volna a hasa. mikor nyugodt volt és elaludt,sokszor hordoztam magamra kötve,mert úgy jobban,nagyokat aludt és a melegtől gondolom 8ahogy melegítettem) hatalmasakat kakilt.

2011. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok sajnos már 1 hete.Most lesz 3 hetes pici. Már csak tápszert kap ezt a milumilt. Elég sokat pukizik, és nem nagyon büfizik max 1-2. Azelőtt meg sokszor kibüfizte a tápszert volt hogy a fele is kijött.
2011. okt. 29. 13:04
 5/11 A kérdező kommentje:
És kamilla teát is itatok vele meg köménymag teát is. nem tudom melyik a hatásosabb. de nem használ.
2011. okt. 29. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Az én babám anno csak a hintáztatástól(babahordóban),és a szopizástól nyugodott meg.Egy Adamo hinta,vagy egy FP bölcső nagy segítség lehet most.Gyógyszertári kütyük,sem váltak be.Csak az idő segített.Napra pontosan 3 hónaposan egyik pillanatról a másikra abbahagyta az esti ordítást,és onnantól kezdve egy szó nélkül aludt.
2011. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért figyelj, hogy egyszerre csak 1 "csodaszert" használj! Kamillateát én nem adnék, mert szárít. Tápszert váltottál már? Állítólag létezik hasfájós babáknak való is. Na meg cumisüvegből is érdemes ilyet használni. Lehet kapni dm-ben cseresznyemag párnát amit mikróban megmelegítessz és a hasára teszed. Van akinél bevált.

Nálunk pl. semmi de semmi nem segített, csak az idő.

2011. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Mi végig küzdöttünk 2 hónapot. Tápszerek, szélcső, cseresznyemagpárna és még sorolhatnám. Volt, hogy egész du. sírt. Aztán vettünk Dr. Brown's cumisüveget, ami elvezeti a levegőt. [link] Azóta jól vagyunk. Most 4 hónapos és minden oké.De az is igaz, hogy az idő megoldja a gondokat. (Most kezdjük a fogzást..)

2011. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Nálunk a hajszárító segített. Fél perc alatt megnyugodott a baba, a hajszárító melegétől ugyanis oldódik a hasgörcs. Nézzétek meg ezt a videót, a babának fél perc alatt elmúlik a hasgörcse és elalszik:

https://www.youtube.com/watch?v=LAY_V5XArtc

2014. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
91%

A hajszárítós-babamenyugtatós videót véletlenül töröltem. Most újrafeltöltöttem a videót, az új link, hol megnézhető: [link]

Eléggé meggyőző a hatás. Ti is kipróbálhatjátok.

2014. szept. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!