Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A teafűvet ami babáknak van,...

A teafűvet ami babáknak van, egyszer lehet felhasználni és utánna eldobni vagy másnap is csinálhatok belőle teát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Minek akarnád másnap megégyszer használni - annyira ne akarj spórolni, nem éri meg, hogy a gyereknek iztelen, esetleg fertözött, romlott, állott teát adj.
2011. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kizárólag frissen, nem hiányzik egy kis gyomorhurut...

inkább tegyél bele fél adagot, ha mindenképpen spórolni akarsz, de nehogy kétszer forrázd le (a hatóanyagok legjava úgyis kioldódott elsőre...)

2011. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ugye ez nem komoly kérdés?... Mert ha az akkor elég furcsán gondolkozol
2011. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor én is furcsa vagyok, kedves kérdező!:))) Mivel a filtert fél pillanatra mártjuk bele a vízbe, komoly pazarlásnak tűnik a dolog. Néha csináltam olyat, hogy egy kis kávéscsészébe tettem a filtert, majd amikor kihűlt, be a hűtőbe, és másnap abból csináltam neki a teát. Íze volt persze akkor is, mert elsőre nem ment ki belőle szinte semmi. Semmi baja sem lett tőle. De aztán elszégyelltem magam, hogy milyen sóher vagyok, és inkább minden nap frisset használtam fel.:)))

Szóval a lényeg, hogy van, akinek eszébe jut ilyesmi rajtad kívül, nem vagy annyira deviáns!:))

2011. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A filtert NEM fél pillanatra (azaz fél másodpercre) mártja bele az ember a forró vizbe, hanem pár percre. Ez alatt a hatóanyagok nagy része kiázik, utána már csak értéktelen maradék van benne, ami semmire sem jó. Akár hütöbe teszed, akár sem, megkezdödik benne a lebomlás, és a gyereknek adott esetben gyomor/bélpanaszokat okoz.

Ha ennyire nem akarsz a gyerekkel törödni és a szükséges pénzt rákölteni, akkor adj enki inkább tiszta vizet, az olcsóbb és legalább nem árt neki.

2011. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én csak pár pillanatra szoktam, mert pl. a kamillát áztatom sokáig hasmenése van a babának, így csak gyenge teát szoktam csinálni.4-5 mártás a vízbe és kész.
2011. júl. 28. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!