Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem büfizik és miért...

Miért nem büfizik és miért nem tud kakilni?

Figyelt kérdés
15 napos a kislányom és nem mindig sikerül neki büfiznie. Ez nagy baj? Hogy segíthetek neki? A másik problémám meg, hogy nagyon nehezen kakál. Napi 7x eszik és ebből csak 2-3x van széklete. Sokszor erőlködik szegény, de mégsem jön neki semmi. Mitől van ez? Mit csináljak? Most a hőmérőzést csinálom neki, de lehet ezt hosszú távon?
2011. júl. 29. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem mindig sikerül büfiznie, az nem feltétlenül baj, lehet, hogy ügyesen eszik, és nem nagyon nyel levegőt. Nem írtad, hogy anyatejes, vagy tápszeres. Ha anyatejes, akkor elég, ha 3-4 naponta van széklete, mert azt majdnem teljesen feldolgozzák. A hőmérőzést ne csináld, mert megszokja, hogy ilyen kiváltó inger kell a széklethez, és később ebből még sok bajotok lesz. Ha nem fáj sokat a hasa, akkor bízd a dolgot a természetre. Ne izgulj. :)
2011. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet nem nyel levegőt? Tedd a válladra kis kezeit lógasd le hátra a válladon simogasd a hátát 10 percig is, ha kell. Ha úgy látod nehezen jön a kaki, puki és fáj pocakja tornáztasd minden evés előtt és hőmérő helyett jobb a csecsemő szélcső, nincs rászokási veszély.

Mi már nem szélcsövezünk, de rengeteg a torna, esti fürdés előtt teljes test masszázs. 5 hónapos.

2011. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyatejet adok neki meg tápszerrel pótlom. Így is természetes, hogy olyan ritkán kakál? Olyan rossz nézni, hogy annyira erőlködik, sokszor sír is emiatt.
2011. júl. 29. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel küzdtünk mi is. Ma (két hónapos lesz) már kevésbé rossz a helyzet - büfizni továbbra is hol sikerült, hol nem. De legalább már nagyon ritkán fáj a hasa.

Én is csak a tornáztatást tudom javasolni a kakilás elősegítésére. Illetve, ha egészen felhajtod a kis lábacskáit és úgy nyomod a pocijához, akkor könnyebben kijöhet a puki v. akár a kaki is.

A babamasszázs (pocak) is segíthet.


Büfiztetni pedig hát simogatod a hátát, kicsit megütögeted. Leteszed hanyatt pár percre, majd amikor felemeled függőlegesbe, jó esetben kijön a büfi.


Kitartás!

2011. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tudom vegyes táplálásnál hogy megy, de szerintem napi egy széklet akkor is elég. A védőnő biztos pontosabb választ tudna adni. Egyébként kb. 3hónapos korig tart a hasfájós időszak, és a többiek jó dolgokat írtak, hogy segíts neki. Addig is kitartás.
2011. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!