Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kislányom (anyatejes)...

7 hetes kislányom (anyatejes) az elmúlt két hétben nem tudott magától kakilni. Mit egyek, vagy igyak, hogy gyakrabban legyen széklete?

Figyelt kérdés

Először 5, következőre 4 nap után hőmérővel hoztuk össze neki a kakit. Tudom, hogy normális a ritka széklet, mert a szervezete felhasználja az anyatejet, de örülnék, ha magától tudna kakilni és nem nekem kellene segíteni. Nincs ugyan rosszul, és nem rosszabb a közérzete, de akkor is szerintem az a normális, ha magától kakil, és sűrűbben.

Szóval mit ajánlotok, mit tudok én tenni, hogy jobb legyen? Van valami étel, vagy ital, amit ha eszek-iszok, nem ilyen ritka a széklet?


2011. okt. 20. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
tornáztathatod a lábát, vagy simizheted az óramutató járásának megfelelően a hasát.
2011. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minden nap tornázunk, sőt van, hogy kétszer is játékosan átmozgatom egy nap... Szóval ez megvan, valami más?
2011. okt. 20. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen széklet fogó és lazító dolgok nem váltak be, ha én ettem, de persze kipróbálhatod a szilvát, barackot stb.

Én szélcsövet használok, ha már 2 nap kimarad neki. Állítólag ehhez nem lehet hozzászokni. Ja és nem hiszek abban, hogy ilyenkor jobban hasznosítja a tejet, mert egyszerre szokott kijönni mindaz ami a 2 nap alatt nem jött ki. Ráadásul sokkal nehezebben, mert sűrűbb és ragacsosabb az állaga.

2011. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kamillatea pici cukorral, állítólag az is jó ( bár nekem is rikták kakil, mégse hatott, egyszer csak 8 nap múlva magától... addig nem baj amíg nem bántja neki a pociját akkor max 10 napig nem kell beavatkozni)
2011. okt. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kamilla tea cukorral nekünk is bejött sokszor.

Én szomorú, de bevallom, 2 hónapig nagyon gyakran lázmérőztem (tápszeres) babám, nem tudtam nézni, ahogy szenved, mert ő tényleg szenvedett. Aztán elmúlt a hasfájása, elkezdtem hozzátáplálni, és magától minden megoldódott. Nem szokott hozzá. (Persze nem azt mondom, hogy ezt csináld, amiket javasolnak, azokat próbálgasd.)

2011. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a baracklé válik be, meg a kamilla tea is jó, bár azt annyira nem szeretem, mert nekem megfájdítja nagyon a gyomrom. Viszont ami széklet fogó lehet az a banán, azt igyekezd kerülni.
2011. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegyél köménymagot (bárhol kapsz a fűszerosztályon, tesco, közért stb.), egy evőkanálnyit tegyél ki egy nagyobb bögrébe vagy befőttesüvegbe, forró vízzel öntsd le (3 dl minimum), majd hagyd lefedve 20 percig. Ezt iszogasd napközben, elég gáz az íze, de nekem sokat használt, egyszerűen húzd le és egyél rá gyorsan vmit.

Igyál nagyon sok folyadékot, egyél szilvát, és rostokban gazdag gyümölcsöt, zöldséget! Jobbulást a picinek!

2011. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!