Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós babám nagyon nyűgös 3...

7 hós babám nagyon nyűgös 3 napja a foga miatt?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni, mivel vigasztaljam szegénykét. Tegnap egész nap nem tudtam letenni, meg ma sem, csak ölben volt, de az sem mindíg volt jó neki. Csörgők is csak addig jó, ha ott vagyok. ha bohóckodom egyem meg nevet, de mihelyt letenném, hogy kimenjek a konyhába, újra sír. tanácstalan vagyok. Ötletek?
2011. júl. 31. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A foga is, illetve az idő is befolyásolhatja. Ne cipeld, játssz vele, de ha dolgod van akkor vidd oda, had lásson.
2011. júl. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tegnap és ma az én 6 hónapos kisfiam is ugyanezt csinálja. Ha játszok vele, elvan, s ha felveszem, de ha csak ölben van, akkor ugyan úgy sír, viszont, ha elkezdek vele sétálni, akkor van csendben, s míg ott vagyok mellette, s lefoglalom. Cicin is sír, olyan, mint mikor cumizavaros volt. A tápszert elfogadja, viszont azt nem szeretnék gyakran adni neki, de cicin hiába 1-2 perc alatt megeszik 20-40 ml is (csak addig van el rajta, aztán megfeszíti magát, sír), tovább nincs el. Mi is a fogára gondoltunk vagy pl. én mg arra, hogy kereszthuzatot csinált nekünk após, de szerencsére időben kimentem, s kis vita ellenére sikerült bezáratnom a konyha ablakot, ami pont a szobánkra nyílik. Így még a füléle, s az időre gondolhatok, de nekem is csak tippem van. Remélem holnap mindkettőnké nyugodtabb lesz.
2011. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom.....Nappal még csak-csak elvan a kompban,de éjjel és este.....1-2 óra mire el alszik,akkor is csak a kezemben!Ha mélyen alszik csak akkor tudom letenni!Egy foga már kibújt 4 nappal ezelőtt ,most folyik a kis orra,és tiszta nyűg......Eddig olyan nyugodt ,és kiegyensúlyozott baby volt! :( Mi is fogra és időre gyanakszunk,bár az is lehet kicsit meghűlt ebben a bolond időben.....Kitartást kívánok mindenkinek!
2011. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. Nekünk is nyugodt, kiegyensúlyozott volt, s ma is kellett neki tízórai után jó 1 óra, mire elaludt. Egyfolytában cicin akar lenni. Bő két hete mi esténként tápszert is adunk neki, eleinte megevett 70-80 ml anyatejet, de 3-4 napja annak a mennyisége is csökkent, de nemcsak este, nappal is. Cicire teszem, kis ideig van el, aztán ordít. Tegnap annyira nem bírtunk vele, hogy 25 ml anyatejnél többet nem volt hajlandó elfogadni. Adtunk neki 130 ml tápszert, s utána cicire tettem, lemértük, s hiába cicin volt egy db-ig, maradt a +155 gramm súlynál :(

De bármit csinálok, mindig a cicit keresi, s szopizni is alig akar. Nem tudom, erőltessem-e, mert ahányszor visszateszem, szenvedek vele, de napközben mindig kiszív valamennyit nagy szenvedések árán, vagy adjak tápszert, amire nem akarom rászoktatni, mert amúgy meg elég jókat szopizott még 3-4 nappal ezelőtt, volt hogy 150 ml anyatejet is kiszívott.

2011. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, s kimaradt, amint megette, kis időre cicire tettem, majd 2-3 perc is alig kellett neki, s be is aludt.
2011. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Hogy vagytok azóta, A te babád is még mindig nyűgös? Az enyém azóta is, de már tuti a foga lehet, mert ma bekentem dologéllel, s ahogy végighúztam az ujjam az ínyén, elég hegyesnek tűnt egy részen.
2011. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

12:18 vagyok

Kettő foggal büszkélkedünk!!!!!! :)

Ma viszont megint elég nyűgös volt.....hát nem tudom!Remélem ez csak az időnek tudható be!!!!

A fogak kibújása előtti két éjjel nem aludt el csak hajnal 1-2 felé,és akkor is csak úgy ha ültem és fogtam +38 fokos láza lett!

2011. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok :)

Na akkor csak a fogak lehettek a hibásak. Nekem nem alszik ölben, nincs hozzászoktatva, fogni fogtuk azért, de próbáltuk nem rá szoktatni, így nekem csak akkor nyugszik le, ha állok a kiságya mellett vagy ha az ágyunkon altatom, fekszek mellette s simogatom a hátát.

De tegnap ha elmozdultam tőle, ordított, ha lefeküdtem mellé, meg rájött a nevetőgörcs. Nem tudtam semmit sem csinálni. Ma nyugodt, most pl elég hamar elaludt, s enni is normálisan evett.

Nálunk mióta jön a foga, napközben nehéz, este ritkábban kell fel azóta. Mostanában 2-3 óránként ébresztett még pár hete, s ma meg pl csak hajnal 2 körül, s 7:38kor kelt fel.

Neki még nincs kint egy sem, csak egynek a hegye. Láza még sosem volt, csak mikor nagyinál voltunk egyszer, akkor volt kis hőemelkedése, ami hamar elmúlt.

Most nézem néha, mert kicsit meleg, de 36,8-at mutat a lázmérő, s tegnap is 36,4et mutatott. Amiből-5-őt le kell vonnunk.

2011. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Isten ments,hogy rászokjon a kézben alvásra!Ez most kivételes alkalom volt!Én sem értettem,de másnapra világossá vált,hogy a fogak lehettek az okai! :)

Születésétől kezdve arra szoktattuk,hogy pancsi,evés,puszi és letettük a kiságyba,10 percen belül alszik is!Most visszaállt ez a régi rend! :)

2011. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem nem sértettelek meg. Csak leítam nálunk, hogy volt. Nálam még így hogy a foga fáj, sincs el kézben, nem alszik. Egy darabig elvan, aztán nyűgös, szóval le kell tennem. A kézben ringatás se jött be, már kicsi korától. Eleinte nekünk is olyan volt, letettük napközben, akár este, s 10 perc, aludt is, csak apóssal élünk, s ha nem voltam bent a szobában bejött, s simogatta a hátát, hiába rászóltunk, s most meg már ott tartunk, anélkül nem alszik el. De már megvan apósnak tiltva, bejöjjön, ha nem vagyunk bent, mert szeret rendezgetni, mindent elpakol, s aztán meg nem találunk semmit. S rá lett szólva, akkor jöjjön, ha mi is itt vagyunk, mert unjuk, hogy mindenünk el van pakolva. Nagy nehezen sikerült elérnünk nála, ahogy azt is, hogy nem kell minden apró nyöszörgésre ugrani, főleg h volt már cumizavaros is, s nem volt kellemes úgy szoptatni, hogy amint elkezdett sírni, após ugrott, s nem értette meg h ott áll előttem, én meg egy szál ciciben, na mondjuk akkor nagyon leoltottam, hogy máskor kopogjon, na azóta nem igazán jön be. Néha még előfordul :(
2011. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!